Perła włoskiej architektury. Za co turyści kochają Wenecję?

Polacy w Wenecji
Źródło: Dzień Dobry TVN
Perła włoskiej architektury oczami Natalii i Radka
Perła włoskiej architektury oczami Natalii i Radka
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Nieprawdopodobna architektura, chwytające za serce widoki i niesamowite atrakcje turystyczne. Taka jest Wenecja, którą kochają tysiące turystów. Radosław Gajda i Natalia Szcześniak to architekci i popularyzatorzy wiedzy, którzy spotkali się z reporterem Dzień Dobry TVN Piotrem Wojtasikiem, by oprowadzić go po tym pięknym mieście. Za co kochają tę włoską perełkę?

Tajemnice cudownej Wenecji

Wenecja, położone nad Morzem Adriatyckim włoskie miasto zachwyca wielbicieli architektury od setek lat. Przyciąga ich przede wszystkim niecodzienna urbanistyka oparta na unikatowym zespole zabytków umieszczonych między wyspami, kanałami oraz mostami.

Natalia Szcześniak i Radosław Gajda to nie tylko architekci, ale i autorzy popularnych vlogów o urbanistyce, kulturze i sztuce, które przyciągnęły na serwis YouTube już 25 milionów widzów. Do Włoch przybyli w ramach swojej pracy, z czasem poczuli, że czują się tutaj tak świetnie, że zamarzyli o zamieszkaniu w tym kraju. Po ukochanej Wenecji oprowadzili reportera - Piotra Wojtasika.

- Zobaczyłem, że to miasto jest zorganizowane w sposób, którego nie da się porównać z żadną inną miejscowością na świecie. Te wszystkie rzeczy tutaj, to piękno architektury, piękno sztuki, niesamowity wygląd tego miasta są ze sobą powiązane - stwierdził Radosław Gajda.

Dlaczego warto odwiedzić Wenecję?

Mnogość promów, bliskie otoczenie wody, zaskakujące atrakcje turystyczne, natura oraz piękno budynków każdego roku chwyta za serce tysiące turystów. Wenecja mieści się na wielu wyspach rozsianych po lagunie. Budynki skonstruowane są na palach, które pozwalają na umiejscowienie w wodzie. Niecodzienna urbanistyka sprzyja niekończącym się wędrówkom i mini rejsom wodnym tramwajem.

- Wenecja jest miastem specyficznym, gdzie wszystko musi się odbywać tak jak w normalnym mieście, tylko że na wodzie. Więc tutaj są śmieciarki, szamboniarki, straż pożarna, karetki. Wszystko to jest na wodzie, na łódkach - podsumowała Natalia Szcześniak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?