Wenecja

  "Wystarczy mieć ładne plecy".

  Muzyk okrzyknięty ikoną stylu.

  Damian Kocur debiutuje z pełnometrażowym filmem "Chleb i sól".

  Agnieszka Woźniak-Starak pochwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciami z krótkiego wypadu do Wenecji. Jak się okazuje, we Włoszech nie była sama. Podczas zwiedzania towarzyszył jej przystojny przyjaciel.

  Agnieszka Grochowska jest jedną z gwiazd filmu "Żeby nie było śladów", który walczył o główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji. W znajdującej się w tym mieście najstarszej kawiarni świata aktorka opowiedziała, czym był dla niej udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Zdradziła nam również swoje zawodowe marzenia.

  Zakończył się 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. W Dzień Dobry TVN razem z autorką książki "Venice my love" Ewą Górniak–Morgan, która od 25 lat mieszka w tym włoskim mieście podsumowaliśmy wielkie, kulturalne wydarzenie. Kto otrzymał Złotego Lwa?

  Polski film "Żeby nie było śladów" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego walczy o Złotego Lwa. To właśnie na Festiwalu Filmowym w Wenecji historia o Grzegorzu Przemyku miała swoją światową premierę. Po seansie rozległy się długie owacje na stojąco.

  W przypadku Jennifer Lopez i Bena Afflecka sprawdziło się powiedzenie, że "stara miłość nie rdzewieje". Para po prawie dwudziestu latach ponownie jest razem i nie zamierza ukrywać się przed mediami. Pojawili się na czerwonym dywanie na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Ku zaskoczeniu wszystkich, zakochani nie tylko nie szczędzili sobie czułości, ale także wspólnie pozowali do zdjęć. 

  Ruszyła 78. edycja Festiwalu Filmowego w Wenecji. Potrwa do 11 września, a wśród produkcji, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego, znalazł się polski film "Żeby nie było śladów".

  Wenecja planuje zabezpieczyć się na wypadek wzrostu liczby turystów w następnym roku. Władze miasta, w związku z pandemią COVID-19, chcą postawić bramki na wjeździe, aby regulować wstęp do miasta. Ma być pobierana także opłata.

  Aleksandra Popławska przebywa teraz w Wenecji, gdzie oprócz wypoczynku, stara się zadbać także o formę. Aktorka podzieliła się w sieci zdjęciami z treningu jogi. Widok ćwiczącej gwiazdy zachwycił tajemniczych nieznajomych. Aleksandra opisała ich reakcję na jej widok na swoim profilu na Instagramie.

  Monika Olejnik przebywa obecnie w Wenecji, gdzie trwa 49. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. Dziennikarka w mediach społecznościowych pochwaliła się zdjęciami z wyjazdu, na których wraz z grupą polskich aktorów zwiedza zakątki słynnego włoskiego miasta. W poście nawiązała do zdobywcy Złotego Lwa – reżysera Krzysztofa Warlikowskiego.

  Monika Mrozowska wybrała się z rodziną na urlop do Wenecji. Aktorka opublikowała w mediach społecznościowych klimatyczne zdjęcie z gondoli, a także z sentymentem wróciła do wspomnień sprzed 30 lat, kiedy to po raz pierwszy zawitała w tym włoskim mieście.

  We wrześniu odbędzie się 78. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Roberto Benigni zostanie szczególnie uhonorowany. Za co zostanie doceniony laureat Oscara?

  Wenecja to jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Przyciąga turystów i zakochanych, którzy właśnie w tym miejscu chcą wyznać swojej drugiej połówce miłość. A za co Wenecję kochają jej mieszkańcy? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Ewą Górniak-Morgan, autorką książki "Venice my love".

  Od lat Wenecja jest znana nie tylko z rozległych kanałów i romantycznej atmosfery, ale także wyjątkowego karnawału. Już w XIII wieku pojawiły się pierwsze wzmianki o noszeniu wymyślnych masek, a miłość do nich trwa do dziś. W Dzień Dobry TVN o ich wyjątkowości opowiedziała para projektantów, Mirek Trymbulak i Jola Słoma.

  Weronika Rosati od kilku dni przebywa na festiwalu filmowym w Wenecji. Na czerwonym dywanie pojawiła się już m. in. na premierach "Śniegu już nigdy nie będzie" czy "Nightwalk" i zachwycała doskonale dobranymi stylizacjami. Teraz uwagę światowych mediów zwróciła kolejną z nich, do której dobrała równie wyszukany dodatek.

  Tegoroczny festiwal filmowy w Wenecji jest dla nas szczególnie wyjątkowy. "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta jest pierwszym od pięciu lat polskim filmem startującym w konkursie głównym. Grająca w nim Maja Ostaszewska zachwycała na czerwonym dywanie stylizacjami autorstwa Macieja Zienia. Projektant zdradził nam, jak powstawały i pokazał kilka ujęć z jego pracowni.

  Kolejny sukces Małgorzaty Szumowskiej. Jej najnowszy film "Śniegu już nigdy nie będzie" ("Never Gonna Snow Again") został zakwalifikowany do głównego konkursu Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji. Listę tytułów ogłosił właśnie dyrektor tej prestiżowej w świecie kina imprezy. O Złotego Lwa dzieło polskiej reżyserki będzie rywalizować z prawie 20 innymi produkcjami z całego świata.

  Wenecję kocha tak jak Warszawę. Przyjeżdża tu z miłości do włoskiej kuchni i sztuki. Z Agnieszką Woźniak-Starak na wyspie Giudecca spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Ewa Górniak-Morgan od 20 lat mieszka w Wenecji. Wraz z mężem Robertem pokazała nam to piękne miasto. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się również, jakie są zalety i wady życia w Wenecji, gdzie jest ulubiony punkt widokowy pary, czy wenecjanie mają samochody i gdzie mieszkańcy najchętniej spędzają czas. Z małżeństwem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  "Mały Przegląd" - to projekt Sharon Lockhart przygotowany dla Pawilonu Polski na biennale w Wenecji, zrealizowany z udziałem wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rudzienku. To film i zestaw fotografii o wychowankach z Rudzienka, w których artystka dostrzegła piękno i - jak mówią same dziewczyny - pokazała im, że są wartościowe.

  Dla Ewy Górniak-Morgan Wenecja to coś więcej niż tylko miejsce. Z autorką książki "Venice My Love", podczas polskiej premiery tej książki, spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Od czego zaczęła się jej miłość do Wenecji? Kim jest jej mąż? Jak wyglądała pracą nad książką? I jakie są ulubione miejsca Ewy Górniak-Morgan w Wenecji?

  Na czerwonym dywanie podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji pojawiły się modelki ... bez bielizny. O epatowaniu nagością, w celu zszokowania opinii publicznej i przykucia uwagi, rozmawialiśmy z psychoterapeutką Tatianą Mindewicz-Puacz i modelką Karoliną Malinowską. Gdzie, zdaniem naszych gości, leży granica dobrego smaku? Jak podobne akcje wpływają, na postrzeganie kobiet we współczesnym świecie?

  Jerzy Skolimowski to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów i scenarzystów. Właśnie wrócił z Festiwalu w Wenecji, podczas którego otrzymał Złotego Lwa za całokształt twórczości. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej pokazał, gdzie mieszka i pracuje. Całą rozmowę zobaczycie w najbliższą sobotę w Dzień Dobry TVN.

  W Wenecji trwa 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Które produkcje mają największe szanse na nagrody? Czy to prawda, że filmy, o których się mówi w Wenecji mają szansę na Oscara? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska powiedziała również, jak został przyjęty przez wenecką publiczność polski reżyser Jerzy Skolimowski podczas odbierania Złotego Lwa za całokształt twórczości.

  Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak wzięli ślub. W Dzień Dobry TVN dziennikarka Agnieszka Jastrzębska powiedziała, ile sukien ślubnych miała panna młoda i gdzie odbyła się uroczystość. Mogliśmy również zobaczyć zdjęcia wykonane parze w tym dniu. Czy Agnieszka Szulim przyjęła nazwisko męża?

  Podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji premierę miał najnowszy film Jerzego Skolimowskiego "11 minut". To thriller oparty na doświadczeniach życiowych reżysera, realizowany w czasie rzeczywistym i mocno trzymający w napięciu. Czy Polak kolejny raz osiągnie sukces poza granicami kraju? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Dzień Dobry TVN Annę Wendzikowską. W polskich kinach premiera filmu "11 minut" już 26 października tego roku.

  George Clooney w XVI-wiecznym pałacu powiedział sakramentalne „tak” Amal Alamuddin. Amal ma 36-lat i pochodzi z Libanu. Jest prawniczką. Aktor i jego goście byli zakwaterowani w hotelu Cipriani, a ślub wzięli w 7-gwiazdkowym hotelu Aman Canal Grande. Dziś wezmą ślub cywilny, także w Wenecji. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska poznała szczegóły ich ślubu.

  Muszą pokonać ponad 1300 kilometrów. Kto bierze udział w wyścigu autostopem z Poznania do Wenecji? Zobaczcie ich zmagania.