Gwiazdy

Polska reżyserka z wyjątkową nagrodą w Hollywood. "Wielu kobietom trudno uzyskać chociażby nominację"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Michał Malinowski
Pandemia w krótkim metrażu Beaty Poźniak

Beata Poźniak 30 lat temu zagrała u Olivera Stone'a w JFK. Dwukrotnie zdobyła Earphones Award za bycie najlepszą lektorką audiobooka oraz Oscara wśród aktorów pracujących głosem, prestiżową The Voice Arts® Awards za rolę w grze komputerowej. Teraz triumfy święci jej najnowsze dzieło - krótkometrażowy film o pandemii, które podbija kolejne festiwale filmowe.

"Cremation of Time" - film Beaty Poźniak

Beata Poźniak ma niemałe powody do dumy. Jej film o pandemii, "Cremation of Time", cieszy się ogromnym uznaniem wśród krytyków. Produkcja oparta jest na wierszu autorstwa reżyserki, opublikowanym pierwotnie w Kenii w antologii zatytułowanej "Rozmyślania w czasie pandemii". Film odnosi się on do globalnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19 i dedykowany pracownikom medycznym i ich poświęceniu.

- Mieszkam w Beverly Hills i tutaj na Rodeo Drive, na najbogatszej dzielnicy na świecie, sklepy były puste, a w nich półki w takim samym stanie. Zastanawiałam się, jak przekazać taką pustkę - może w sposób poetycki? Bo jednak jest nadzieja w człowieka, w przyszłość. Dlatego napisała poezję - mówiła autorka dzieła.

- To ogromna przyjemność zdobyć taką nagrodę, jak np. "Best director". W Hollywood dla wielu kobiet w tej kategorii, trudnym jest uzyskanie samej nominacji - dodała.

Beata Poźniak o nowej drodze kariery

Beata Poźniak przez ostatnie lata pracowała głównie głosem. Jak słusznie zauważyła Dorota Wellman, z rolami filmowymi jest coraz ciężej. Reżyserka od zawsze jednak szukała rozmaitych sposobów na siebie. Teraz było podobnie.

- W ten sposób znalazłam audiobooki. To wszystko jest do odkrycia. Człowiek ma wybór. Dzięki mamie zobaczyłam, że można przetrwać bez żadnej pomocy. Wychowywałam się bez ojca - powiedziała artystka.

- Jestem niespokojnym duchem. Lubię ryzykować. Zawsze szukam inspiracji. Jestem pierwszą aktorką, która dostała główną nagrodą za "Best Voice Actress Award". Dało mi to skrzydła i jeszcze większą satysfakcję oraz potwierdzenie, żeby się nie bać. Nie należy obierać sprawdzonych dróg. Jeśli nie widzimy nowych, znajdźmy je - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości