Twórczyni "Kontroli" po uroczystej gali w Los Angeles: "Czuję, że coś z tego może wyniknąć"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Polka na prestiżowej liście "Variety"
Polka na prestiżowej liście "Variety"
Serial z genialnym introwertykiem w roli głównej
Serial z genialnym introwertykiem w roli głównej
Skazana, czyli serial zza krat więziennych
Skazana, czyli serial zza krat więziennych
Magdalena Boczarska - 20 lat aktorskiej przygody
Magdalena Boczarska - 20 lat aktorskiej przygody
Jak seriale wpływają na nasze życie?
Jak seriale wpływają na nasze życie?
Jedyny Polak w „Stranger Things”
Jedyny Polak w „Stranger Things”
Finałowy sezon popularnego serialu
Finałowy sezon popularnego serialu
Relacja z premiery serialu "Ród smoka"
Relacja z premiery serialu "Ród smoka"
Dzień na planie "Receptury"
Dzień na planie "Receptury"
Ulubiony serial internautów już dziś w telewizji
Ulubiony serial internautów już dziś w telewizji
Serial „Receptura” i jego gwiazdy
Serial „Receptura” i jego gwiazdy
Relacja ze spotkania z twórcami serialu "Pajęczyna"
Relacja ze spotkania z twórcami serialu "Pajęczyna"
"Pajęczyna" - serial z historią w tle
"Pajęczyna" - serial z historią w tle
Natasza Parzymies – pomysłodawczyni i twórczyni serialu Player Original "Kontrola" – znalazła się na prestiżowej liście hollywoodzkiego "Variety". Oficjalne przedstawienie laureatów odbyło się podczas gali w Los Angeles. Jak przebiegała uroczystość? Kogo reżyserka poznała na miejscu? O tym artystka opowiedziała w Dzień Dobry Wakacje.

Natasza Parzymies na liście "Variety"

"Variety Young Hollywood Up Next Impact List" to co roku tworzona przez magazyn "Variety" lista 50 młodych artystów poniżej 25. roku życia, którzy wybili się na tle międzynarodowym. Dzięki serialowi "Kontrola" Natasza Parzymies jest jedyną Polką, która trafiła do grona wyróżnionych.

- Tutaj na pewno zadziałało to, że jest to polski serial o miłości dwóch dziewczyn, a wiemy, jak nasz kraj niestety jest postrzegany na świecie. Nagle wychodzi młodzież i robi coś takiego. Bardzo spodobała się świeżość, że jest to takie krótkie. Nowy format. […] Od młodych dla młodych. Z serca. Nie chcę za nich mówić, ale takie słyszałam głosy, że to po prostu fajnie się ogląda i jest to ważny temat - tłumaczyła reżyserka w Dzień Dobry Wakacje.

Międzynarodowy sukces autorki "Kontroli"

Oficjalne przedstawienie laureatów odbyło się 11 sierpnia podczas uroczystej gali w Los Angeles. Wydarzenie zostało zorganizowane na dachu. Po części oficjalnej uczestnicy mieli okazję bliżej się poznać i porozmawiać.

- Byli ludzie, których przede wszystkim znam z ekranów małych i dużych amerykańskich produkcji. Najbardziej zakumplowałam się ze scenarzystami z Nowego Jorku. Taką dwójką, która pisze dla Kimmela do "The Tonight Show". To było fajne, bo teraz gadamy i czuję, że coś z tego może wyniknąć - zdradziła nam Natasza Parzymies.

A jak wspomina LA? - Pierwszy dzień był mega dziwny. Poszłam z jet lag [zespół nagłej zmiany strefy czasowej - przyp. red.] zwiedzać turystyczne miejsca. Strasznie mi się nie podobało. Gdy poszłam następnego dnia do pralni, mniej turystycznymi uliczkami, to pomału zaczęłam się zakochiwać - wspominała absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Serial "Kontrola" odniósł wielki sukces

Produkcja autorstwa Nataszy Parzymies powstała jako etiuda szkolna i otworzyła jej drzwi do kariery.

- Miałam wtedy 18 lat i byłam trochę przerażona. To była forma zaliczenia. [...] Potem obejrzało się to na YouTube. Powstał pierwszy sezon studencki, a później Player wykupił całość i powstały cztery sezony. Cały czas nie dowierzam i cały czas się cieszę - przyznała reżyserka.

Jak Nataszy udało się nawiązać współpracę z amerykańską agentką? Co planuje? Odpowiedzi na te pytania poznasz w materiale wideo. Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości