Łukasz Bogusławski z "Top Model" ma nową pasję. Nie zgadniecie, czym się zajmuje

Reporter:
Oskar Netkowski
Łukasz Bogusławski z Top Model wydał tomik poezji
Łukasz Bogusławski z Top Model wydał tomik poezji Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/23

Łukasz Bogusławski dobrze znany jest widzom TVN. Uczestnik "Top Model" na chwilę opuścił wybiegi, by zająć się czymś zupełnie nowym. Reporter dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski spotkał się z nim, by porozmawiać o tomiku poezji, którym zadebiutował na rynku wydawniczym. Jaki ma plan na siebie?

Łukasz Bogusławski wydał tomik poezji

Łukasz Bogusławski wziął udział w 9. edycji "Top Model". Z show odpadł tuż przed samym finałem. Kilka lat po programie postanowił zadebiutować na rynku wydawniczym. Właśnie ukazał się jego pierwszy tomik poezji "110299r" (nazwa nawiązuje do daty urodzin twórcy).

- Chodzi o to, żeby przestać karać i piętnować za jakąkolwiek wrażliwość. U mnie ona objawia się tym, że tak cenię sobie łapanie chwil i zapamiętywanie uczuć, że je zapisuję. (...) Gdyby ktoś zapytał, w jakie bóstwa chciałbym wierzyć, to w Boga Słowa. Ten tomik poezji to dla mnie swoiste święto słowa. Słowem się kierujemy, wyznajemy uczucia itd. Od słowa się zaczęło, a ja je spisuję. Dlatego chciałbym, żeby "110299r" był kiedyś świętem słowa - powiedział Łukasz Bogusławski.

- Jestem w trakcie pisania też kolejnej rzeczy - "Mój dziennik. Dziennik myśli codziennych". Będą tam historie, emocje, które danego dnia odczuwałem. Rok temu byłem na festiwalu, była 6:00 rano i stałem przy scenie techno. Poczułem wewnętrzną potrzebę, żeby zapamiętać tę chwilę, więc powstało wtedy kilka wierszy - dodał.

Pisarz czy model? Kim jest Łukasz Bogusławski?

Tomik poezji Łukasza można kupić już w księgarniach, a zdjęcia i nagrania z pokazów mody obejrzeć w sieci. Sam jednak nie chce przypinać sobie konkretnej łatki. Kto wie, na jakie tory zejdzie jego kariera?

- Utożsamiam się z mianem twórcy, bo robię dużo rzeczy. Od podcastów, przez modeling po pisanie itd. Dążę do tego, żeby spojrzeć kiedyś w swoje odbicie i nazwać się artystą - dodał.

Łukasz Bogusławski chciał porzucić karierę

Uczestnik 9. edycji "Top Model" wziął udział w show w niefortunnym momencie. Krótko po zakończeniu programu wybuchła pandemia COVID-19 i kariera w modelingu musiała poczekać na lepszy czas.

- Dzień po programie nic się nie działo już. (...) Wziąłem dziekankę po "Top Model", żeby rozkręcić karierę. Więc przerwałem studia i przez 4 miesiące nic nie robiłem, bo się nie dało. Miałem wtedy okres intensywnej twórczości. Bardzo mroczne to było - stwierdził Łukasz Bogusławski.

- To był okres, w którym byłem bliski, żeby się poddać. Przysparzało mi to przecież więcej problemów emocjonalnych, niż korzyści. Zawdzięczam to sobie, że się nie poddałem - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości