Gwiazdy

Basia Giewont łączy odrębne pasje - śpiew i kryminologię. "Ma równocześnie dwie dusze - naukowca i artystki"

Gwiazdy

Basia Gąsienica Giewont ma 29 lat, lecz swoim muzycznym doświadczeniem mogłaby obdzielić niejedną o wiele starszą osobę. Piosenkarka współpracowała już m. in. z Grzegorzem Turnauem i Adamem Sztabą. Co ciekawe, dała się też poznać jako ceniony kryminolog.

Początki kariery Basi Giewont

Basia Giewont już od najmłodszych lat wiedziała, że scena to jej żywioł. Pierwszy występ dała jeszcze jako dziecko, w pensjonacie swoich rodziców.

- Zaczęłam śpiewać, jak miałam 3 lata, kiedy mogłam wystąpić przed szerszą publicznością. To było w domu, w Zakopanem. Zrobiłam sobie sama scenę, używając czerwonych zasłon, które przypominały mi kurtynę - wspominała wokalistka.

Wówczas gośćmi byli artyści z Piwnicy pod Baranami, w tym Grzegorz Turnau. Artysta od razu dostrzegł w Basi wielki potencjał.

- Baśka Giewont od dziecka była zdolna do wszystkiego . Już czuć było w powietrzu jakiś wybuch talentu, temperamentu. (...) Była konsekwentna w dążeniu do odnalezienia swojej drogi. Poza tym wrodzonym talentem ona ma też niesłychany upór - mówił Grzegorz Turnau.

Basia Gąsienica Giewont łączy śpiew i kryminologię

Początkowo młoda wokalistka śpiewała te piosenki, które jej się podobały - czasem były to nawet utwory typowo biesiadne. Potem coraz bardziej się rozwijała, aż ukończyła wydział wokalno-aktorski na Akademii Muzycznej w Krakowie . Współpracowała m. in. z Grzegorzem Turnauem i Adamem Sztabą. Grała w musicalach, a od niedawna współpracuje z amerykańskim muzykiem, Stanem Breckenridgem.

- Kiedy zobaczyłem ją na scenie, zachwyciło mnie, z jaką uwagą podchodzi do rytmu - wyznał w naszym programie Stan Breckenridge.

Od kilku lat Basia swoją muzyczną pasję łączy z całkowicie innym zainteresowaniem, czyli kryminologią. Niegdyś była fanką serialu "Z archiwum X", a teraz może realizować swoje dziecięce marzenia.

- Basia ma równocześnie dwie dusze - duszę naukowca i duszę artystki - stwierdził wykładowca akademicki, dr Łukasz Wieczorek.

Mimo natłoku obowiązków i braku wolnego czasu, rzadko widać po niej zmęczenie. Zawsze jest wesoła i uśmiechnięta, bo cieszy się z miejsca, w którym się znajduje.

- Ona jest niesamowita. To jest tak twardy człowiek, przy tym jakie ma dobre serce, jaka jest kochana... Ona wie, czego chce - podkreślił ojciec Basi, Stanisław Gąsienica Giewont.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Miłka Fijałkowska

Pozostałe wiadomości