kryminolog

  kryminolog

  Okazuje się, że seryjni mordercy, gwałciciele czy handlarze narkotykami mają rzesze wielbicielek, a niektóre z kobiet nawet zakochują się w nich i chcą ich poślubić oraz mieć z nimi dzieci. O kobietach zafascynowanych przestępcami rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: Justyną Kopińską, dziennikarką i autorką reportażu o żonie Mariusza Trynkiewicza oraz z Joanną Stojer-Polańską, kryminologiem.

  Sławomir T., morderca z Radomia, poznawał swoje ofiary w internecie. Niczego nieświadome kobiety szły na spotkania z napastnikiem myśląc, że na miejscu czeka ich sympatyczna rozmowa z miłym facetem. Nie wiedziały, że naprawdę spotka je rychła śmierć. Zbrodniarz odsiadywał już wcześniej wyrok za próbę zabójstwa, jednak po ośmiu latach odsiadki trzeba było zwrócić mu wolność. Co zrobić z zabójcami, których nie udało się zresocjalizować podczas pobytu w zakładzie karnym? O cechach wspólnych seryjnych zabójców rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z kryminolog Joanną Stojer-Polńską.

  Kajetan Poznański jest podejrzany o bestialskie zamordowanie trzydziestoletniej kobiety. Za mężczyzną wydano list gończy. Specjaliści przypuszczają, że domniemany morderca może mieć osobowość psychopatyczną. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kryminologa dra Pawła Moczydłowskiego, aby zapytać, jaka jest definicja tego typu osobowości, skąd się biorą psychopaci i, jak udaje im się maskować swoją chorą osobowość.

  "Ma dar dostrzegania prawdy w takich dziwnych zdarzeniach, które, na pierwszy rzut oka, każdy by odrzucił (...) jako rzeczy kompletnie nieprzydatne... " i uważa, że "Nie ma zbrodni doskonałej,(...) po każdym działaniu człowieka zostają jakieś ślady". Naszym gościem była, kryminolog, Joanna Stojer-Polańska. Czy oglądanie seriali kryminalnych i czytanie kryminałów rzeczywiście pomaga jej w pracy?

  Dwudziestodziewięcioletni Polak Dariusz K., wykorzystując brak granic w strefie Schengen, wybierał swoje ofiary w Unii Europejskiej, a następnie je mordował. Z gościem Dzień Dobry TVN kryminologiem i socjologiem dr Pawłem Moczydłowskim rozmawialiśmy o motywach działania seryjnych morderców. Wiadomo już, czym kierował się Dariusz K. wybierając swoje ofiary?

  31-letni Bartosz K. był skazany za pedofilię. Po odbyciu kary czterech lat więzienia i wyjściu na wolność ponownie zgwałcił dziecko. Dlaczego doszło do tej tragedii? Czy można było jej uniknąć? Jak powinna przebiegać resocjalizacja pedofilów? Zapytaliśmy o to dr. Pawła Moczydłowskiego, kryminologa i socjologa.