Grzegorz Turnau

  Grzegorz Turnau

  Grzegorz Turnau występuje na scenie już 30 lat. Z tej okazji wyrusza w trasę koncertową i wydał płytę. Co oznacza "L" z tytułu nowej płyty i co się na niej znajduje? Czy życie muzyka to faktycznie przede wszystkim podróż? Co jest w jego życiu najważniejsze? Kim był jego pradziadek i co mają ze sobą wspólnego? i co go łączy z polskimi winnicami?

  Na scenie Dzień Dobry TVN Dorota Miśkiewicz i Michał Tokaj zaprezentowali utwór z repertuaru Grzegorza Turnaua zatytułowany "Krótka bajka.

  Gościem Dzień Dobry TVN był Grzegorz Turnau. Wokalista, kompozytor, poeta uważa piosenkę za plebejską formę wiersza. Czym w takim razie jest dla niego poezja? Jaki jest prywatnie? Co lubi robić w wolnym czasie? I jakim jest ojcem?

  W sobotę Antonina Turnau wyszła za mąż za aktora Marka Kondrata. Dlaczego wydarzenie budzi aż takie emocje kolorowej prasy? Ile prawdy w tym, że Grzegorz Turnau był przeciwny zamążpójściu swojej córki? I jak duża jest różnica wieku między małżonkami? Opowiedziała o tym dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Mało kto wie, że przodkowie znanego muzyka Grzegorza Turnaua to właściciele majątków we wschodniej Galicji, którzy zajmowali się uprawą ziemi. Kilka la temu muzyk i jego kuzyn Zbigniew Turnau postanowili zadbać o szlacheckie tradycje uprawiania ziemi i założyli spółkę. Co produkują? Gdzie znajduje się ich ziemia? Czy ktoś im pomaga? Co - oprócz muzyki - jest pasją muzyka?

  Dziś o godzinie 17.00 w Filharmonii w Krakowie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Krzysztofa Globisza zorganizowany przez fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko". O wydarzeniu, Marcinowi Sawickiemu, opowiedzieli Anna Dymna, Anna Szałapak, Jacek Wójcicki i Grzegorz Turnau.

  Z kamerą Dzień Dobry TVN byliśmy za kulisami koncertu poświęconego pamięci Grzegorza Ciechowskiego. Jak artyści, którzy wzięli udział w tym koncercie, wspominają Ciechowskiego? Co powiedzieli nam: Katarzyna Nosowska, Grzegorz Turnau, Sławek Uniatowski i Tymon Tymański? Kim był Grzegorz Ciechowski dla Justyny Steczkowskiej? Jak Ciechowskiego wspomina Kayah?

  "7 widoków w drodze do Krakowa" - to nazwa najnowszej płyty Grzegorza Turnaua, o której artysta mówi, że to płyta "przypominająca raczej odskrobaną ścianę". Co zainspirowało go do skomponowania muzyki? Co się zmieniło w graniu Grzegorza Turnaua od czasu debiutu przed trzydziestoma laty? Za czym tęskni Grzegorz Turnau? Dlaczego tą płytą, jak mówi, spłaca zaciągnięty dług? Dlaczego nie lubi, gdy o jego muzyce mówi się "poezja śpiewana"?

  Zawsze lubiany przez Warszawiaków. Jak tym razem powita artystę Sala Kongresowa? O tym, co połączyło Górala i Krakowiaka, Grzegorz Turnau opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN. Na naszej scenie wykonał utwór "Kobieta niosąca chleb".

  Po co Marta Żmuda-Trzebiatowska przymierza suknię ślubną? Co łączy ją z Pawłem Małaszyńskim i o co miał na myśli Małaszyński mówiąc że: „kolejny raz wyląduje ze Żmudą w łóżku”? Dziennikarka Agnieszka Jastrzębska widziała Martę Żmudę-Trzebiatowską w sukni ślubnej! Co wydarzy się 14 grudnia 2012 roku na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie?

  Agatha to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Inspiruje ją Ewa Demarczyk, Grzegorz Turnau i Marek Grechuta. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonała utwór "Because".