40-letcie twórczości Grzegorza Turnaua. Jaki prywatnie jest artysta?

Źródło: Dzień Dobry TVN
40 lat od debiutu Grzegorza Turnaua
40 lat od debiutu Grzegorza Turnaua
Cichosza... jest z nami Grzegorz Turnau
Cichosza... jest z nami Grzegorz Turnau
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Kompozytor, wokalista i artysta - Grzegorz Turnau skrywa w sobie wiele talentów. Piosenkarz był bohaterem materiału Dzień Dobry TVN, w którym on i jego bliscy opowiedzieli o swojej muzycznej codzienności. Artysta odwiedził również studio porannego programu i zaprosił fanów do udziału w wiosennej trasie koncertowej. Jaki prywatnie jest Grzegorz Turnau? 

Jubileusz Grzegorza Turnaua

Wszechstronny artysta, muzyk, wokalista, kompozytor i kierownik muzyczny w Teatrze Lalka. Grzegorz Turnau to legenda polskiej sceny muzycznej. W tym roku będzie świętował 40-lecie swojego scenicznego debiutu. W materiale przygotowanym przez reporterkę Dzień Dobry TVN - Magdę Nabiałczyk artysta wraz ze swoimi bliskimi uchylił rąbka tajemnicy na temat swojej codzienności. Jak się okazuje, muzyk jest właśnie w trakcie pracy nad nowym wydawnictwem, które tworzy w przepięknych okolicznościach przyrody - leśnym domu otoczonym górami. To tutaj zdobywa największą inspirację, pisze nowe utwory i wypoczywa. - Teraz będzie 17. płyta, a w tym roku mamy 40-letnie debiutu Grzegorza. Debiut liczymy od jego wygranej na festiwalu Piosenki Studenckiej - przypomniał brat i menadżer muzyka - Michał Turnau.

Grzegorz Turnau komponował w każdej wolnej chwili, nic więc dziwnego że jego bliscy we wspomnieniach widzą go podczas pracy przy fortepianie. Córka artysty - Antonina Turnau - w rozmowie z Dzień Dobry TVN przyznała, że z tego powodu zna wszystkie utwory muzyka na pamięć. - Jak byłam mała, to mieszkaliśmy w całkiem małym mieszkaniu. Fortepian taty zajmował jego większą część. Jak tata ćwiczył i pisał, to trudno było tego nie zauważyć, więc jego proces muzyczny to była taka ścieżka dźwiękowa mojego dzieciństwa - opowiadała rozmówczyni.

Jaki jest Grzegorz Turnau?

Grzegorz Turnau był gościem Marcina Prokopa i Doroty Wellman, którym zdradził, iż przygotowuje się do kolejnej trasy koncertowej. Jak tłumaczył - występy rozpocznie w kwietniu i planuje odwiedzić m.in. Kraków, Lublin, Poznań oraz Kielce. Jak zapewnił - odwiedzi wszystkie najważniejsze sale koncertowe. Informacje na temat koncertów dostępne są na stronie internetowej muzyka.

Artysta niedawno współpracował z Sanah, ma w planach występ z raperem Taco Hemingwayem. Zapytany o muzyczne inspiracje przyznał, że choć jest otwarty na nowości, raczej nie słucha utworów dla przyjemności. - Bywam inspirowany najczęściej przez kogoś bliskiego przez żonę czy przyjaciół, żeby pójść na jakiś koncert i kogoś posłuchać. Ostatnio byłem na przykład na koncercie Leszka Możdżera. [...] Nie jestem człowiekiem, który namiętnie słuchałby muzyki poza sytuacjami, w których pracuję. Bardzo lubię radio. [...] Myślę, że to dobre dla muzyka, żeby się nie przegrzewał - tłumaczył Grzegorz Turnau.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości