Gwiazdy

Basia Kurdej-Szatan ofiarą hejtu: "Swoje przeszłam - od rozpaczy, strachu poprzez złość"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Jak Basia Kurdej-Szatan została gwiazdą?

Od kilku lat Barbara Kurdej-Szatan jest jedną na najpopularniejszych gwiazd w Polsce. Co sprawiło, że "blondynka z reklamy" trafiła do show-biznesu i na pierwsze strony gazet? O drodze do sławy opowiedziała w długim wywiadzie z Magdaleną Bober w książce "Jak to się stało?".

Barbara Kurdej-Szatan - książka

Właśnie ukazała się książka o Basi Kurdej-Szatan, która powstawała 2 lata. Czas wyczekiwanej premiery, zbiegł się z bardzo trudnymi wydarzeniami w życiu aktorki, kiedy to emocjonalnie odniosła się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Jej słowa odbiły się szerokim echem w mediach, spłynęła na nią fala krytyki, otrzymywała również groźby i życzenia śmierci. Gwiazda w Dzień Dobry TVN odpowiedziała na pytanie, czy gdyby mogła cofnąć czas, zrobiłaby coś inaczej.

- Niczego staram się nie żałować w życiu. Nawet jeśli wydarzy się coś kontrowersyjnego czy szokującego, to po prostu staram się z tego brać lekcje i wynieść coś dobrego, przekuć w coś dobrego. Po tym wszystkim, co się wydarzyło, zamierzam zorganizować akcję "Serce dla ludzi granicy". Tak naprawdę wszyscy tam potrzebują pomocy. Długo zastanawiałam się nad tym, co zrobić, żeby pomóc wszystkim. Mnóstwo osób jeździ tam z ubraniami, darami, ale tak naprawdę tam są trzy grupy ludzi, które potrzebują pomocy. To nie tylko uchodźcy, ale również strażnicy, a także mieszkańcy tych miejsc. Są pełni strachu, niepewności tego, co przyniesie jutro. Myślę, że tam nie mają pomocy psychologicznej, psychiatrycznej. Razem z fundacjami i paroma osobami doszłam do wniosku, że taka pomoc psychologiczna, to będzie coś, co będzie mogło pomóc każdemu, każdy będzie mógł zadzwonić. Na razie jesteśmy jeszcze w fazie organizacji wszystkiego. W połowie stycznia wdrożymy to - zapowiedziała aktorka.

Jak się okazuje, oprócz nienawistnych wiadomości, Barbara Kurdej-Szatan otrzymała również bardzo dużo wsparcia ze strony fanów.

- Tak naprawdę ludzie dookoła, ta fala dobra, która później na mnie spłynęła, te wszystkie wiadomości, które dostawałam od nieznanych osób, wiadomości pełne zrozumienia, że ludzie myślą tak samo, że byłam głosem tych osób - to tak naprawdę mnie podniosło - podkreśliła aktorka.

Pogodni TVN

Pogodni TVN
Pogodni TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Kurdej-Szatan o pracy w mediach

Gwiazdy show-biznesu wiedzą, że popularność ma wiele zalet, ale również i wad. Jednego dnia można być na szczycie, a drugiego trzeba stawić czoła nienawistnym komentarzom.

- Mamy teraz bardzo trudne czasy, jesteśmy bardzo podzieleni. Wydaje mi się, że każdy problem, tak jak mój, ma jakiś swój ciąg przyczynowo-skutkowy, przechodzi jakieś fazy, etapy. Ja swoje przeszłam - od rozpaczy, strachu poprzez złość. Teraz jestem na takim etapie, że chcę iść dalej, chcę myśleć, co można z tym zrobić, żeby było lepiej. Jeżeli ja teraz po prawie dwóch miesiącach widzę wiadomości, które są mi wysyłane, pełne zawziętości i nienawiści, to tak naprawdę żal jest mi tych ludzi, bo ile można utrzymywać taką nienawiść w sobie. Trzeba się zastanowić, co dalej - stwierdziła Kurdej-Szatan.

Nieprzychylne Basi osoby zwiastowały zakończenie jej kariery. Tymczasem gwiazda nie może narzekać na brak zawodowych zajęć. Przed nią kolejne wyzwania.

- Będę brała udział w nowych projektach teatralnych, będzie emisja programu, w którym wzięłam udział. Będzie też film, w którym zagrałam. Bardzo czekam na nowy rok. Myślę, że ten był pełen trudnych, dziwnych sytuacji. Mam nadzieję, że 2022 rok będzie lepszy i wszyscy z nadzieją spojrzymy w przyszłość - podsumowała aktorka.

Petycja w sprawie LEX TVN

17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić widzów możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. My walczymy do ostatniej chwili. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć i obronić stację, prosimy o podpisanie petycji.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek-Linda/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości