Barbara Kurdej-Szatan pokazała cerę po ciąży. " W roli głównej: przebarwienia"

Barbara Kurdej-Szatan
Tomasz Urbanek/East News
Barbara Kurdej-Szatan pokazała się bez makijażu. Piękna aktorka zaskoczyła wszystkich, prezentując przebarwienia na czole. Sesja zdjęciowa w wykonaniu męża gwiazdy to kolejny głos w sprawie ciałopozytywności wśród polskich aktorek.

Barbara Kurdej-Szatan bez makijażu

Barbara Kurdej-Szatan zyskała sympatię fanów nie tylko dzięki swojemu talentowi i urodzie, ale też za sprawą otwartości, z którą opowiada o swoim prywatnym życiu. Aktorka oprócz efektownych zdjęć z profesjonalnych sesji chętnie dzieli się ze swoimi fanami prywatnymi fotografiami. Tym razem pochwaliła się kadrami uchwyconymi przez jej męża Rafała.

Zmęczona greckim upałem Barbara została uwieczniona na postoju podczas samochodowej wyprawy. Aktorka miała na sobie prosta, wakacyjną stylizację składającą się z białego topu i jeansowych szortów. Uwagę zwróciła pozbawiona makijażu twarz, na której można dostrzec ciemniejsze plamki.

- Foto pod tytułem „podróżniczka mająca dość upału”, w roli głównej: przebarwienia pociążowe - napisała Barbara. - Ale i tak mi się podoba. Mąż mi takie cyknął - dodała, prosząc fanów o porady na wyrównanie kolorytu skóry.

Przebarwienia pociążowe

Z przebarwieniami powstałymi w czasie ciąży zmaga się niemalże co druga kobieta. Jak wyjaśniają lekarze, powstawanie plam wiążę się ze zwiększoną produkcją estrogenu, który z kolei wpływa na intensywniejszą pracę melanocytów odpowiedzialnych za produkcję zawartej w skórze melaniny.

Zdarza się, że przebarwienia pociążowe znikają same, częściej jednak wymagana jest kuracja rozjaśniająca. Każdorazowo warto ją przeprowadzić pod okiem doświadczonego dermatologa. Dobry lekarz będzie również w stanie ocenić rodzaj i głębokość przebarwień w czym pomocne może być np. USG skóry. W kuracji stosowane są pochodne witaminy A, kwasy oraz światło IPL.

Niezależnie od sposobu leczenia, w czasie terapii konieczne jest stosowanie kremów z filtrem oraz pokłady cierpliwości, ponieważ rezultaty są w dużej mierze oparte na zdolności regeneracji skóry.

Zobacz wideo: Przebarwienia na twarzy – jak z nimi walczyć?

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości