przebarwienia na twarzy

    przebarwienia na twarzy

    Przebarwienia najczęściej są efektem nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. W wyniku oddziaływania promieni UV dochodzi do melanogenezy, która z kolei przyczynia się do gromadzenia barwnika w jednym miejscu, a w konsekwencji do powstawania plam. Sprawdź sprawdzone domowe sposoby na przebarwienia.

    Lato minęło, jednak pewne jego pozostałości nadal są widoczne. Wiele osób zauważa na skórze przebarwienia. Choć najczęściej pojawiają się po egzotycznych wyjazdach, dają o sobie znać także po pobycie nad polskim morzem. Wszystko przez to, że skóra nie była odpowiednio zabezpieczona przed działaniem promieni słonecznych. Jak się pozbyć przebarwień zdradziła w Dzień Dobry TVN kosmetolog, Anna Salomon.

    Skóra po wakacjach jest pięknie opalona i wypoczęta. Niestety, nadmierna ekspozycja na słońce powoduje, że skóra jest wysuszona i odwodniona. Zwiększa się również ryzyko przebarwień. O tym, jak zadbać o skórę po lecie, by przywrócić jej jędrność i blask, Katarzyna Olubińska rozmawiała z Iwoną Baczyńską. Kosmetolog zwróciła uwagę, że kluczową sprawą w pielęgnacji jest demakijaż oraz nawilżanie. Jakich używać do tego produktów?