Barbara Krafftówna we wspomnieniach najbliższych. "To była aktorka europejskiego formatu"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Barbara Krafftówna oczami najbliższych
Barbara Krafftówna oczami najbliższych
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Barbara Krafftówna przez lata zachwycała publiczność licznymi rolami w filmach i serialach, ale także widowiskowymi występami na scenie kabaretowej czy teatralnej. Przez wielu widzów z pewnością zostanie zapamiętana jako Honorata z kultowej produkcji "Czterej pancerni i pies". A jak wspominają aktorkę osoby z najbliższego otoczenia?

Filmografia Barbary Krafftówny

Barbara Krafftówna była jedną z najbardziej cenionych aktorek polskiego kina i teatru. Największą popularność przyniosła jej bez wątpienia rola Honoraty w kultowym serialu "Czterej pancerni i pies", jednak w bogatym dorobku artystki znalazło się o wiele więcej porywających kreacji. Miłośnicy sztuki filmowej i teatralnej nieraz mieli okazję przekonać się o jej nieprzeciętnym talencie.

- Barbara Krafftówna była taką aktorką, jak Anna Magnani, Sophia Loren, Jeanne Moreau. To była aktorka europejskiego formatu - ocenił Remigiusz Grzela. Dodał też, że artystka opracowała własną, sprawdzoną metodę na zapamiętywanie zawartych w scenariuszu kwestii.

Rozmowy o śmierci

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?

- Zawsze mówiła, że najpierw nagrywa sobie tekst na taśmę, a później uczy się ze słuchawki - zdradził przyjaciel aktorki.

Barbara Krafftówna - życie prywatne

Barbara Krafftówna już jako mała dziewczynka wykazywała zainteresowanie aktorstwem. Od najmłodszych lat szlifowała swoje umiejętności pod czujnym okiem rodziców, którzy otaczali ją miłością i troskliwą opieką.

- Dzieciństwo upływało jej raczej pogodnie. Kochająca mama, kochający tata, z którym robiła wszystko, co chciała - zdradziła siostrzenica aktorki. Podkreśliła jednak, że w życiu Barbary Krafftówny nie brakowało też trudnych momentów. - Wyszła za mąż z miłości, mąż niestety zmarł w wypadku w wieku chyba 42 lat. Potem działała w Stanach Zjednoczonych. Poznała tam przyszłego drugiego męża, miłość kwitła jak u nastolatków. Niedługo potem dostała wiadomość, że on zmarł na zawał serca - wyjaśniła Elżbieta Łukaszewicz, jednocześnie podkreślając, że ukochany syn artystki także zmarł w bardzo młodym wieku.

Barbara Krafftówna doświadczyła wielu bolesnych chwil, jednak najbliżsi zapamiętali ją jako niezwykle energiczną i pogodną osobę.

- Nie narzekała, nie rozpaczała, była właściwie skamieniała. Basia znosiła to w sposób fenomenalny. Trudne do uwierzenia, że ta krucha osoba, wrażliwa, z takimi sukcesami, potrafiła w taki sposób znieść nieszczęście, które ją spotykało - podsumowała przyjaciółka artystki, Irena Oborska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości