Gwiazdy

Ogromna kwota zebrana na Balu Fundacji TVN. Kto przekazał milion złotych na budowę Centrum Psychiatrii?

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Daria Pacańska
Dlaczego gwiazdy pomagają?
Dlaczego gwiazdy pomagają?Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Za nami Bal Fundacji TVN, na którym zbierane były środki na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W trakcie licytacji niezwykłych przedmiotów i spotkań darczyńcy przekazali na ten cel 2,9 miliona złotych. Gwiazdy w rozmowie z Darią Pacańską opowiedziały, co daje im pomaganie.

Najwyższa darowizna w czasie Balu Nocy Letniej

Jednym z najważniejszych punktów uroczystości była niewątpliwie licytacja i przekazywanie darowizn. W trakcie Balu Fundacji TVN udało się zebrać 2,9 miliona złotych, w tym milion od firmy Amazon. Czek scenie przekazała Marzena Więckowska, Head of Global Community Engagement. To niewątpliwie ogromna kwota i duży wkład w budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Marzena Więckowska, Head of Global Community Engagement Amazon Źródło: TVN

Dlaczego warto pomagać?

Patricia Kazadi uświetniła 11. Bal Fundacji TVN występem muzycznym. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała jakie emocje jej towarzyszą kiedy decyduje się na pomoc drugiemu człowiekowi.

- Przede wszystkim dystans, to, że nie my jesteśmy najważniejsi i myślę, że to jest bardzo zdrowe i bardzo potrzebne. Czym innym jest zdrowy egoizm i dbanie o siebie i o swoje dobro, a czym innym jest skupianie cały czas uwagi na sobie. Myślę, że każdy rodzic o tym wie, że w momencie narodzin dziecka już przestaje myśleć o sobie i to samo jest przy pomaganiu. Troszeczkę postawić się w sytuacji drugiej osoby, uczymy się empatii. Radość jest nieoceniona, już tak z egoistycznych pobudek mówiąc, pomaganie, widząc, że możesz realnie wpłynąć na czyjeś życie w pozytywny sposób jest najpiękniejszym darem jaki może być - zaznaczyła Kazadi.

Małgorzata Rozenek-Majdan podkreśla, że pomagania należy się nauczyć i robić to możliwie najczęściej.

- To powinno na stałe wejść do higieny życia. Naprawdę jest część rzeczy, które robisz dla siebie, część rzeczy, które robisz dla swojej rodziny, ale powinna być też znaczna część tego, co robisz dla swojej społeczności - powiedziała.

- Pomaganie powinno być elementem, a nawet obowiązkiem naszego życia, nas dorosłych. Zupełnie po ludzku możemy pomóc tylko jakiejś części tych, którzy tej pomocy potrzebują, ale wierzę, że skala ludzi, którzy chcą pomagać zaspokoi tych, którzy w dużej mierze tej pomocy potrzebują - dodał Radosław Majdan.

Gwiazdy wspierają fundację TVN

TVN organizuje i wspiera wiele akcji pomocowych. Wspierają je nie tylko gwiazdy, ludzie biznesu, ale również widzowie. O tym, jak ważne jest pomaganie opowiedziała Kasia Kieli, prezeska i dyrektorka zarządzająca Warner Bros. Discovery w Polsce.

- Możemy pokazać, kim rzeczywiście jesteśmy i dlatego w tak wiele akcji się włączamy. Przecież fundacja to jest jedna z bardzo wielu akcji, które mamy. Niedawno był koncert dla Ukrainy, gdzie zbieraliśmy fundusze na polską akcję humanitarną, wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To jest największe świadectwo, które możemy o sobie dać - powiedziała Kieli.

Aktorka Agnieszka Dygant wyznała, że pomaganie daje nam możliwość stawania się lepszymi. Przytoczyła wypowiedź, która kiedyś utkwiła jej w pamięci.

- Osoba, która bardzo dużo pomaga, wspiera, jest z tego znana, zapytana dlaczego to robi powiedziała: "Dlatego, że ja pójdę żywcem do nieba, a wy nie". To mi się podobało, bo to było szczere, trochę zadziorne. Jeżeli pomaganie innym sprawia nam radość, sprawia nam satysfakcję, sprawia, że czujemy się lepszymi ludźmi to jest to już bardzo dużo - powiedziała Dygant.

Paulina Krupińska-Karpiel uważa, że osoby publiczne, które mają możliwość dotrzeć do większej grupy osób mogą to wykorzystywać, aby pomagać.

- My, osoby publiczne dostaliśmy już tak dużo szczęścia od życia, że naprawdę wiele rzeczy przychodzi nam łatwiej, kiedy już się przekroczy pewną magiczną granicę. Wydaje mi się, że powinnością każdej osoby publicznej jest pomagać, bo jak by nie patrzeć nasz głos jest słyszalny - powiedziała Krupińska. - Ja moje zasięgi wykorzystuję w szczytnym celu, bo uważam, że to jest moja powinność. To jest dla mnie coś naturalnego i wcale nie robię to żeby siebie w jakiś sposób wzmocnić, tylko nigdy nie wiem kiedy ja będę potrzebowała pomocy albo moje dzieci - dodała.

Bal Fundacji TVN 2022. Ile pieniędzy udało się zebrać?

Podczas tegorocznej gali na konto Fundacji TVN wpłynęło 2,9 miliona złotych. Do tego dochodzą inne darowizny. Tym samym w czasie 11. charytatywnego Balu Fundacji TVN udało się zebrać blisko 5 milionów złotych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości