Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula wspierają WOŚP. Aktor wystawił unikatową figurkę: "Aktualna kwota to ponad 10 tys. zł"

Aktualizacja:

W ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gwiazdy chętnie oddają cenne dla nich przedmioty na aukcje. Pieniądze z ich sprzedaży pozwolą zakupić sprzęt ratujący życie. Do akcji - po raz kolejny - przyłączyli się Marta Żmuda Trzebiatowska oraz Kamil Kula. Co aktorska para wystawiła na licytację?

Aukcje na WOŚP. Co wystawiła Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula?

Pieniądze, które trafiają na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pochodzą nie tylko z kwesty, która odbywa się w dniu finału. Na jednym z serwisów aukcyjnych prowadzone są licytacje przedmiotów podarowanych m.in. przez aktorów czy sportowców. Pieniądze z ich sprzedaży także zasilą fundację Jurka Owsiaka i umożliwią zakup sprzętu, który pomoże ratować życie dzieci.
Po raz kolejny na wsparcie WOŚP-u zdecydowali się Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula. Co wystawili na licytację?
- W tym roku podarowałam sukienkę, którą miałam na sobie na gali Telekamer. To było jedno z ostatnich wyjść przed lockdownem. Sukienka jest o tyle dla mnie szczególna, że wtedy nosiłam pod sercem dziecko. To także jeden z ostatnich projektów Michała Gilberta Lacha dla Bohoboco - mówiła w Dzień Dobry TVN Marta Żmuda Trzebiatowska.
Natomiast mąż aktorki wystawił figurkę związaną z grą Cyberpunk.
- Ta unikatowa figurka pochodzi z targów E3 z 2018 roku, które odbywały się w Los Angeles. Wyszła ich określona ilość i były one rozdawane jedynie uczestnikom targów. Teraz jest praktycznie nie do zdobycia. Dodatkowo na figurce podpisali się twórcy gry i aktorzy - mówił Kamil Kula.
Warto dodać, że aktor - obok Michała Żebrowskiego - jest głosem głównego bohatera w grze Cyberpunk.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia. Zebrane w jego trakcie pieniądze powędrują na odziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Fundacja planuje zakupić m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory oraz polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego
To drugi finał, który wspiera dziecięcą laryngologię.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz także:
Autor: Katarzyna Oleksik

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości