Gwiazdy

Gwiazdy wspominają lekcje muzyki. Czy wstydzili się grać na flecie przed całą klasą? "Dla dziewczynek było to wstydliwe"

Gwiazdy

Gwiazdy wspominają lekcje muzyki. Czy wstydzili się grać na flecie przed całą klasą? "Dla dziewczynek było to wstydliwe"

Dla wielu z nas lekcja muzyki wiązała się z ogromnym stresem. Przecież występy wokalne lub gra na flecie przed całą klasą to naprawdę nie lada wyzwanie. A jak Krzysztof Jankowski "Jankes", Magdalena Modra-Krupska i Tomasz Drozdek wspominają ten czas?

Lekcja muzyki - utrapienie czy radość? 

Dla niektórych gra na flecie przed całą klasą była tak samo stresująca co klasówka z matematyki. Przecież nie każdy ma talent muzyczny, a przedmiot trzeba było zaliczyć. Jak z tym wyzwaniem radzili sobie nasi goście?

Krzysztof Jankowski, dziennikarz i prezenter radiowy, przed występem w szkole, ćwiczył w domu. Co ciekawe starał się odtworzyć na flecie melodię z serialu.

- Otwierałem okno. Czwarte piętro w Gorzowie Wielkopolskim. Odpalałem i na dole oklaski – wspominał, po czym zaprezentował swoje umiejętności.

- Trochę inna intonacja, ale było – zażartował.

Przyznał jednak, że jak dochodziło do gry na flecie przed całą klasą, nie było już tak kolorowo. Opowiedział, jak wyglądało to w praktyce:

- Proszę bardzo nr 1. Zawsze byłem ok. 10-11 na liście. Patrzyłem na swoich poprzedników i myślałem: dobra, chyba nie będzie tak źle, bo ten był gorszy – oświadczył dziennikarz.

- Zawsze dobrze śpiewałem albo pani od muzyki źle słyszała, bo miałem piątki – dodał.

Gra na flecie

Natomiast aktorka i modelka Magdalena Modra-Krupska przyznała, że do dzisiaj nie rozumie, po co dzieci uczy się grać na flecie.

- Pamiętam, że gra na flecie była dla dziewczynek wstydliwa i żenująca. To nigdy nie wychodziło. Tak naprawdę to był jeden wielki pisk. Umówmy się, nikt tak naprawdę się nie nauczył – oznajmiła.

Tego samego zdania jest jej córka Mia, która na potrzebę materiału pożyczyła flet Magdzie. Przekazując instrument, powiedziała: "Weź go mamo i już więcej mi nie oddawaj".

Przed emisją programu aktorka zapytała też swoją rodzinę, co sądzą na temat lekcji muzyki.

- Każdy powiedział to samo, że nie wie właściwie, po co ta nauka na flecie była. Jeśli nikt dalej nie rozwijał się muzycznie, to nie skorzystał z tego. Moja córka Mia uważa, że to najgorsze, co mogło jej się przydarzyć – odparła.

Muzyka wpływa na rozwój dzieci

Do tej grupy nie zalicza się z kolei Krzysztof Jankowski, ponieważ muzyka towarzyszy mu na co dzień w pracy. Do naszego studia nawet założył skarpetki z motywem muzycznym, które otrzymał od rodziny Natalii Szroeder. Podkreślił też, że muzyka świetnie wpływa na rozwój dzieci.

- Nawet jakby miało być to kaleczone, to róbmy to – oznajmił.

Z tymi słowami zgodził się Tomasz Drozdek, T. ETNO multiinstrumentalista ludowy, który zachęcił, żeby zarówno dorośli, jak i dzieci próbowały tworzyć własne instrumenty. Można je wykonać, chociażby z rurek PCV czy z plastikowej słomki. Przy okazji w ten sposób zadbamy o środowisko i nauczymy nasze pociechy podstaw recyklingu.

Na koniec nasi goście wspólnie zagrali "Sto lat".  Każdy w innej intonacji, ale podołali. Bo jak powszechnie wiadomo – "muzyka łagodzi obyczaje". Zobaczcie występ w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Katarzyna Zawadzka pokazała rodzinne strony. Wychowawcą klasy aktorki był jej ojciec. "Łatwo nie było"

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - serialowa odsłona kinowego hitu tylko w Playerze

Zdumiewająca metamorfoza pani Eli: "Nie dowierzałam, że tak mogę wyglądać"

Co sądzisz o tym artykule?
62
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
24.01.2021
Lary
Pani Ania Kalczyńska jak zwykle piękna , wspaniałe szpilki jak zawsze