Wakacje nadchodzą wielkimi krokami, dlatego część z nas już zaczęła przygotowania do planowanych urlopów. A jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc są kraje hiszpańskojęzyczne. O tym, jakie zwroty mogą okazać się pomocne w Hiszpanii, w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z nauczycielem hiszpańskiego Ignacio Mateją Cabello.
Na lekcji biologii w poznańskim liceum uczniowie poznawali budowę świni. Jednak głównym źródłem wiedzy nie był klasyczny podręcznik, tylko zamrożone wcześniej wnętrzności zwierzęcia. Czy szkoła jest odpowiednim miejscem, do przeprowadza tego typu doświadczeń? Sprawę bada sanepid
Doszło do "niekontrolowanego rozpylenia substancji chemicznej".
- Musicie coś z tym zrobić - powiedziała młodsza pociecha, który była świadkiem tego zdarzenia.
Wolontariuszki z fundacji "Rydwany Judyty" odwiedziły jedną ze szkół w towarzystwie piesków na wózkach inwalidzkich.
Dyrektorka szkoły na Florydzie pokazała uczniom szóstej klasy rzeźbę przedstawiającą biblijnego Dawida dłuta Michała Anioła. Po lekcji o sztuce renesansu zaczęły wpływać skargi rodziców, którzy uznali ją za pornograficzną.
Poruszajace nagranie obiegło sieć.
Dla wielu z nas lekcja muzyki wiązała się z ogromnym stresem. Przecież występy wokalne lub gra na flecie przed całą klasą to naprawdę nie lada wyzwanie. A jak Krzysztof Jankowski "Jankes", Magdalena Modra-Krupska i Tomasz Drozdek wspominają ten czas?
Czy w polskich szkołach rzeczywiście jest tak, że nauczyciele czasami przesadzają z ilością zadań domowych, zadawanych uczniom? Dlaczego tak się dzieje? Czy podstawy programowe są przeładowane? O pracach domowych rozmawialiśmy w naszym studiu z Justyną Żukowską-Gołębiewską, psychologiem dziecięcym i mamą 8-letniej Nadii, która nie odrobiła pracy domowej "bo było za dużo zadane" i Jackiem Staniszewskim, nauczycielem historii: "Dzieci w domu powinny odpoczywać, rozmawiać z rodzicami i grać w gry planszowe. (...) Można spokojnie nie zadawać prac domowych. Nie jest to zapisane w Konstytucji, że musimy zadawać prace domowe".
Siedem lat temu trzech studentów założyło platformę do odrabiania prac domowych. Dzięki portalowi uczniowie z całego świata mogą pomóc sobie w rozwiązywaniu zadań. Pomysł okazał się na tyle dobry, że inwestorzy wyłożyli na niego 25 mln dolarów. Serwis jest już dostępny w 35 krajach. Z jakim odbiorem spotyka się platforma? Ilu uczniów z niej korzysta? Czy każdy może zadać pytanie? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr inż. Maciej Pylak, fizyk, moderator platformy do odrabiania prac domowych i Jakub Piwnik, manager portalu.