Gwiazdy

Artur Siódmiak wraca pamięcią do kluczowych momentów w karierze. "Tego nie kupisz za żadne pieniądze"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Damian Michałowski
Życie autora najsłynniejszego rzutu w historii
Życie autora najsłynniejszego rzutu w historii Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Artur Siódmiak zapisał się w historii polskiej piłki ręcznej, a wszystko to za sprawą zagrania, które zapewniło naszej reprezentacji awans do półfinału podczas mistrzostw świata w Chorwacji. To jednak niejedyny sukces uznanego sportowca. W Dzień Dobry TVN były szczypiornista odsłonił kulisy swojej kariery i życia prywatnego.

Artur Siódmiak o sportowej karierze

Jego zasługi w polskiej piłce ręcznej są nieocenione. Artur Siódmiak jest dwukrotnym medalistą mistrzostw świata, uczestnikiem igrzysk olimpijskich i bohaterem słynnego meczu, podczas którego nasi szczypiorniści w ostatnich sekundach pokonali Norwegów. Były reprezentant Polski z sentymentem wspomina wszystkie spędzone na boisku chwile.

- Pozytywny stres, adrenalina, zwycięstwa, które przeżywałem - tego nie kupisz za żadne pieniądze - zapewnił były piłkarz ręczny w rozmowie z Damianem Michałowskim.

Artur Siódmiak o życiowych zmianach

Dziesięć lat temu Artur Siódmiak podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery. Nie oznacza to jednak, że w jego życiu nie ma miejsca na piłkę ręczną. Były szczypiornista prowadzi Akademię Sportu - na jego oczach rodzą się przyszłe gwiazdy boiska.

Opieka nad młodymi zawodnikami to niejedyne zajęcie, które wypełnia napięty harmonogram dwukrotnego medalisty mistrzostw świata. Kilka lat temu sportowiec otworzył własną restaurację. W prowadzeniu lokalu wspiera go 16-letnia córka, Lena. W tym miejscu warto podkreślić, że Artur Siódmiak ma jeszcze jedną pociechę - 18-letniego syna Filipa. Rodzina często spędza czas w domku na Kaszubach.

- Dużo pracy tu włożyłem, dużo osób mi w tym pomagało. Nauczyłem się stolarki (...). Można powiedzieć, że jestem dość zaawansowanym ślusarzem (...). Ten domek jest całoroczny, ociepliliśmy go. Jestem z niego mega dumny i to jest tak naprawdę moja ostoja - podsumował były reprezentant Polski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Damian Michałowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości