Mateusz Jachlewski dwukrotnie pojechał na igrzyska olimpijskie
Mateusz Jachlewski od najmłodszych lat związany jest ze sportem. - Zawsze byłem najmniejszy, najsłabszy fizycznie, późno dojrzewający. Byłem trzecim skrzydłowym, ale powoli, powoli wchodziłem do Ekstraklasy. Rzucałem dużo bramek, zauważyły mnie inne zespoły. Trafiłem do Kielc, gdzie grałem tam 14 lat - wspominał zawodnik.
Szczypiornista jest srebrnym medalistą mistrzostw świata w Niemczech i uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Pekinie i Rio de Janeiro. Po latach powrócił do ukochanego miasta. - Jakby nie patrzeć, tu się czuję najlepiej. Jest to moje miasto. Tutaj się urodziłem. Nie ukrywajmy, nie mam już 20 lat. Jestem na końcówce mojej kariery sportowej. Natomiast było zainteresowanie drużyny z Gdańska i chętnie z tego skorzystałem - przyznał.
Choć Mateusz Jachlewski jest najstarszym zawodnikiem w drużynie, codziennie udowadnia, że wiek to tylko liczba. - Jest niezniszczalny. Zawsze chce być pierwszy i pokazywać tym młodym, że jeszcze trochę czasu w graniu przed nim. Wydaje mi się, że to jeden z najlepszych skrzydłowych w historii polskiej piłki ręcznej - ocenił Mateusz Kosmala, zawodnik Torus Wybrzeże Gdańsk. - Chłopaki, którzy mają po 20 lat, mają problem, by dorównać Mateuszowi. Jest dla nas wszystkich przykładem - dodał Piotr Papaj, zawodnik Torus Wybrzeże Gdańsk.
Mateusz Jachlewski nauczycielem WF-u
Sportowiec jest wzorem nie tylko dla kolegów, fanów piłki ręcznej, lecz i dla młodych adeptów tego sportu. Szczypiornista od dwóch lat dzieli się swoją wiedzą w szkole. - Pan Mateusz Jachlewski aplikował na wolne stanowisko nauczyciela wychowania fizycznego. [...] Umówiliśmy się, że wszystko, co będzie się działo w szkole związane z jego pracą, będzie dopasowane do jego zawodowej ścieżki - wyjaśniła Iwona Zielnik, dyrektor ZSP nr 5 w Gdańsku.
Jak przyznała żona szczypiornisty Magdalena Jachlewska, sportowiec spędza 5 godzin w szkole, po czym wraca do domu, zjada obiad i biegnie na trening.
- Nie robię tego ze względów finansowych. Chciałbym przekazywać już tę wiedzę, którą nabyłem przez karierę. Nie wiem, co będę robił za 5, 10 lat. Nie wiem, czy będę pracował w szkole, czy jako trener, ale na pewno już nie jako zawodnik. Myślę, że trzeba korzystać z tego, co się w danej chwili dzieje i co się czuje - podsumował piłkarz ręczny.
Jak uczniowie odbierają sportowca? Jak szczypiornista przygotowuje się do zajęć? Zobacz materiał wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- 18-latek idzie śladami Kubicy. "Robię wszystko, co mogę, żeby kiedyś być mistrzem świata Formuły 1"
- Niezwykły talent młodego woltyżera. "Staram się nie myśleć o strachu"
- Poznali się przez Instagram, ale łączy ich miłość do sportu. Jak wygląda związek gwiazd siatkówki?
Autor: Dominika Czerniszewska
Reporter: Arnold Szymczewski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN