WF

  WF

  Ewa Chodkowska podjęła współpracę z Instytutem Matki i Dziecka, o czym poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jej zalecenia i treningi będą dostępne za darmo dla wszystkich nauczycieli WF-u w całej Polsce. "Piękna i bardzo potrzebna inicjatywa! Dziękuję jako matka dziecka w wieku szkolnym" – czytamy pod postem.

  Mija już praktycznie rok od lockdownu związanego z koronawirusem. W tym czasie lekcje prowadzone są zdalnie i choć w przypadku niektórych przedmiotów może się to sprawdzać, w kwestii wychowania fizycznego pojawił się znaczny problem. Dzieci obecnie są coraz mniej sprawne, co prowadzi do ich nadwagi, a nawet otyłość. O tym, jak temu zaradzić powiedział w Dzień Dobry TVN trener sprawności fizycznej, Paweł Raczyński.

  Wyniki testów sprawnościowych polskich dzieci są coraz gorsze. Obce są im zabawy na trzepaku, gra w klasy, z kolei doskonale orientują się w wirtualnej rzeczywistości. Jak sprawić, by nasi najmłodsi polubili sport i stali się bardziej aktywni?

  W ostatnim czasie szkolne zajęcia wychowania fizycznego przeszły niemałą rewolucję. Pisaliśmy o tym, jak zachęca się uczniów do aktywnego udziału w lekcjach WF-u, a to być może nie koniec zmian! Dyrektor Wrocławskich Torów Wyścigów Konnych Jerzy Sawka opowiedział naszej reporterce o swoim innowacyjnym pomyśle. Czy wprowadzenie jazdy konnej, jako jednej z dyscyplin na zajęciach WF, to ciekawy pomysł? Czy, dzięki temu, uczniowie chętniej podejmą aktywność fizyczną? We Wrocławiu ruszył własnie pilotażowy program takich lekcji. Uważacie, że ma szansę na powodzenie?

  Anna Lewandowska to żona Roberta Lewandowskiego, ale przede wszystkim propagatorka zdrowego stylu życia. Jaka jest jej wymarzona lekcja WF-u? Jak powinna wyglądać idealna lekcja WF-u? Jak wygenerować czas na sport, kiedy pracujemy, opiekujemy się dziećmi i nie mamy pieniędzy na karnet w studiu fitness? W studiu Dzień Dobry TVN Anna opowiedziała o tym, jak zainteresować dzieci sportem. Jak spędzi te święta?

  Trwa akcja STOP zwolnieniom z WF-u. W jej ramach Agnieszka Rylik wybrała się do Gdańska, aby przyjrzeć się lekcjom wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 6. Tam 6 lat temu pojawił się człowiek, który zamienił nudne zajęcia WF-u w prawdziwą przygodą. O kim mowa? Co trenują uczniowie? Co ich motywuje do treningu? W jaki sposób sport pomógł Adrianowi, który od dziecka chorował na niskorosłość?

  Statystyki są bezlitosne, dlatego postanowiliśmy działać. Razem z ambasadorami akcji "Czytam i podaję dalej": Joanną Brodzik i Anią Dziewit i Rafałem Rutkowskim zachęcamy Was do czytania książek. Anna Dziewit wzięła naszą redakcyjną bibliotekę na kółkach i ruszyła rozdawać ludziom książki. Przyłączcie się do akcji "Czytam i podaję dalej"!

  "Pulpet" - mówi o sobie. Patrząc na niego dziś trudno uwierzyć, że kiedyś był gruby. Mateusz Hładki w szkole szybo stal się obiektem żartów. W studiu Dzień Dobry TVN Mateusz opowiedział o swojej walce z nadwagą. Towarzyszyła mu Marta Żysko-Pałuba psycholog dziecięcy. Dlaczego dzieci nie ćwiczą na lekcjach WF-u?

  Zaledwie co piąty gimnazjalista uprawia sport godzinę dziennie. Małe sale ćwiczeń, zniszczone boiska. Głównym powodem dla którego młodzież w szkołach nie chce ćwiczyć jest wstyd. W jednej ze szkół "posegregowano" uczniów na grupy - Ci z nadwagą ćwiczą oddzielnie od tych z prawidłową wagą ciała. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki oraz bokserka i dziennikarka Agnieszka Rylik.

  Sport uczy zdrowej rywalizacji. Akcja „Stop zwolnieniom z WF-u” ma na celu zachęcać młodych ludzi do uprawiania i nieunikania sportu. Akcja jest sygnowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ambasadorami akcji są między innymi: Agnieszka Wesołowska, Agnieszka Rylik i Paweł Korzeniowski. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli, jak WF wyglądał w ich czasach oraz czy zdarzyło im się wagarować.

  „STOP zwolnieniom z WF-u” to przewodnie hasło akcji Ministerstwa Sportu, która ruszyła wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Dlaczego uczniowie nie chcą ćwiczyć i to za indultem rodziców? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dyrektor szkoły podstawowej nr 103 w Warszawie Danuta Kozakiewicz, pływak, wielokrotny mistrz Europy i wicemistrz świata - Paweł Korzeniowski oraz kapitan reprezentacji Polski w siatkówce Marcin Możdżonek. Czy zwalniali się w szkole z Wychowania Fizycznego?