Sport i fitness

Olga i Mariusz mistrzami świata w kulturystyce. "Uwierzyłem w to, że możemy zrobić to razem"

Sport i fitness

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Bartek Dajnowski
Od rozpoczęcia treningów do mistrzyni świata w 4 i pół roku
Od rozpoczęcia treningów do mistrzyni świata w 4 i pół roku Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Olga Kelm i Mariusz Bałaziński zdobyli złoto na kulturystycznych mistrzostwach świata w Hiszpanii. Para startowała w konkurencji par mieszanych. Jak rozpoczęła się ich wspólna przygoda? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Sukces polskiej pary kulturystów

Olga Kelm z Łodzi i Mariusz Bałaziński z Pabianic wystąpili na kulturystycznych mistrzostwach świata w hiszpańskim Santa Susanna w konkurencji pary mieszane. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ para przywiozła do Polski złote medale. Kulturystka zdobyła ten tytuł chwilę po swoich 40. urodzinach.

Jej droga na szczyt była zaskakująco szybka. - Zaczęłam chodzić na siłownię, by zmienić coś w swoim życiu. Trenować zaczęłam w styczniu 2019 roku. W 4,5 roku mogę powiedzieć, że jestem mistrzynią świata - tłumaczy. Do startu w zawodach zachęcił ją trener. Mistrzyni trenuje pięć razy w tygodniu, a w domowych obowiązkach wspiera ją jej partner Rafał.

Olga zajmuje się fotografią, jest trenerką personalną i specjalistką ds. social mediów. Dzięki pracy może finansować sportową pasję, która niestety bywa często bardzo droga. - Wszystkie te zawody kocham i z żadnego nie umiem zrezygnować - podkreśla.

Mistrzowie świata w kulturystyce 

W studiu Dzień Dobry TVN Olga i jej zawodowy partner Mariusz Bałaziński opowiedzieli, co czuli, gdy dowiedzieli się o wygranej. - Puściło, dopiero gdy jedliśmy lody - żartuje kulturysta. - Emocje wyciszają się systematycznie, ale gdzieś jeszcze to wybrzmiewa - dodaje.

Jak rozpoczęła się współpraca Olgi i Mariusza? Okazuje się, że to kulturystka wyszła z inicjatywą współpracy. - Stwierdziłem, że kiedy, jak nie teraz. Uwierzyłem w to, że możemy zrobić to razem, biorąc pod uwagę zaangażowanie Olgi - podsumował mistrz świata.

Wielki sukces polskiej pary kulturystów
Wielki sukces polskiej pary kulturystów Źródło: Dzień Dobry TVN

Więcej szczegółów znajdziesz w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Bartek Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości