kariera sportowa

  kariera sportowa

  Pierwszym polskim nazwiskiem, jakie znali wszyscy Włosi, było Wojtyła, a drugim Boniek. Z czasem w Serie A zaczęli grać Glik, Zieliński, Szczęsny, Milik, Piątek. Co prawda Serie A nie jest już taką potęgą, jak w latach dziewięćdziesiątych, ale nie da się zaprzeczyć, że to najbarwniejsza liga Europy. Opowiadali o niej piłkarz Bartosz Bereszyński i komentatorzy sportowi Piotr Dumanowski i Dominik Guziak.

  Kariera sportowa nie trwa wiecznie. Przerywają ją m.in. kontuzje, wiek czy nieodpowiedni styl życia. Niektórzy sportowcy nie są na to gotowi i nie wiedzą, co robić po zakończeniu kariery. O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN, piłkarzy: Mariusza Śrutwę i Krzysztofa Ostrowskiego.

  Utytułowana polska siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata postanowiła rozstać się z kadrą narodową. Nie rezygnuje jednak z gry w klubie. O powodach swojej decyzji powiedziała w Dzień Dobry TVN. Dowiedzieliśmy się również, jak wygląda życie zawodowego sportowca oraz, czy ma pomysł na siebie po zakończeniu kariery sportowej. Zobaczcie, czego życzył jej Marcin Prokop. My również przyłączamy się do tych życzeń :)

  Jan Boniowski trenował w jednym klubie z Robertem Lewandowskim i być może osiągnąłby podobny poziom mistrzowski, gdyby nie uzależnienie od alkoholu. Pił, aby przypodobać się starszym kolegom z drużyny, którzy nie wylewali za kołnierz. O swojej walce z nałogiem, alkoholizmie wśród piłkarzy nożnych i nastawieniu Roberta Lewandowskiego do alkoholu powiedział w Dzień Dobry TVN. W studiu gościliśmy również psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego, którego zapytaliśmy, dlaczego sportowcy są podatni na nałogi.

  Tomasz Gollob - według wielu kibiców najwybitniejszy polski zawodnik żużlowy. Czy zawody w Warszawie na Stadionie Narodowym będą jego ostatnimi w karierze zawodniczej? Czy ktoś proponował żużlowcowi nagranie filmu na podstawie jego życia? Jaką cenę w życiu prywatnym płaci zawodnik, który tak długo stawia na karierę sportową? Czy widzi się w innej dyscyplinie poza żużlem? Z Tomaszem Gollobem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Jakiś czas temu nasza świetna pływaczka Otylia Jędrzejczak zakończyła karierę sportową. Co zamierza teraz robić? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Alejandro Pedryc Ganko to polski 13-latek, który podbija świat golfa. Jest mistrzem Polski w kategorii do 18 lat. Gościliśmy go wraz ojcem - Tomaszem w Dzień Dobry TVN. Jak zaczęła się sportowa kariera Alejandro? Czy treningi go nie nudzą? Jak młody mistrz godzi szkołę z treningami?