Sport i fitness

5-latek na deskorolce. "Świetnie się bawi, to nie jest tylko sport"

Sport i fitness

Autor:
Maria
Czarniecka
Reporter:
Arnold Szymczewski
Pięciolatek na deskorolce
Pięciolatek na deskorolceDzień Dobry TVN
wideo 2/7

5-letni Staś na deskorolce jeździ od roku, jednak profesjonaliści już podziwiają jego umiejętności, biorąc pod uwagę wiek i doświadczenie. Jak mówi tata chłopca - gdy Staś zobaczył deskorolkę, od razu chciał spróbować jazdy. I okazało się, że to był strzał w dziesiątkę, a w chłopcu drzemie prawdziwy talent. O swojej pasji opowiedział we wtorkowym wydaniu Dzień Dobry TVN w reportażu Arnolda Szymczewskiego.

5-latek jeździ na desce

Staś deskorolkę zobaczył na jednym z festiwali muzycznych. Zauważył, jak na rampie jeździ vice-mistrz Polski do 13 lat - Rysiek. Jak opowiada tata 5-latka, Staś zapragnął również spróbować swoich sił na desce. Minął rok, a chłopcy już jeżdżą razem ramię w ramię. - Dzieci w tym wieku po 15-20 minutach chcą wracać do mamy - mówi jeden z trenerów Stasia. - Tu jest inaczej - wyjaśnia.

Chłopiec chce jeździć więcej i więcej, jest bardzo zaangażowany w naukę i podpytuje o rady starszych kolegów. Sam przyznaje, że bardzo lubi treningi i poznawanie nowych tricków. Niewiele dzieci w tym wieku jeździ na deskorolce, dlatego 5-letni sportowiec startuje w zawodach w kategorii do 12 lat. - Świetnie się bawi, to nie jest tylko sport - opowiada tata Stasia Karol Kacperski.

5-letni Staś jeździ na desce. Marzy o Kalifornii

- W świecie deskorolki wyróżniają się postaci, które naprawdę się nie poddają - mówi trener Stasia. - Cały czas upadamy i przewracamy się. Życie skate'a nie jest proste, jednak jeśli masz determinację, dzięki niej stajesz się coraz lepszy - podsumowuje.

Staś bez wątpienia tę determinację ma - marzy by pojeździć na desce w Kalifornii u boku swoich idoli.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Jakub Rzeźniczak i Paulina Nowicka wzięli ślub na plaży w Miami. Fani: "Piękna suknia"

Wpływ smogu na psychikę dzieci. "Może zwiększać się ryzyko ADHD"

Ma dość bycia postrzeganym jako "gej bez ręki". "Chcę, żeby to było tak neutralne, jak to, że jestem rudy"

Autor:Maria Czarniecka

Reporter: Arnold Szymczewski

Pozostałe wiadomości