Arek Kłusowski o zaległościach w miłości. "Za wszystko trzeba zapłacić swoją cenę"

Off the record: Arek Kłusowski
Off the record: Arek Kłusowski
"Off the record". Artur Rojek o Great September Festival
"Off the record". Artur Rojek o Great September Festival
Off the record: Kwiat Jabłoni, część I
Off the record: Kwiat Jabłoni, część I 
Off the record: Ignacy
Off the record: Ignacy
Artur Rojek
Artur Rojek
Paulina Przybysz i jej wewnętrzne rewolucje
Paulina Przybysz i jej wewnętrzne rewolucje
Off the record: Rosalie
Off the record: Rosalie
18042023_OFFTHERECORD_HERBUT (2)
18042023_OFFTHERECORD_HERBUT (2)
Natalia Grosiak
Natalia Grosiak
Daria ze Śląska
Daria ze Śląska
26042023_OFFTHERECORD_BOVSKA
26042023_OFFTHERECORD_BOVSKA
Rubens w cyklu "Off the record"
Rubens w cyklu "Off the record"
Off the record - Julia Rocka
Off the record - Julia Rocka
Sarsa - płyta Runostany
Sarsa - płyta Runostany
15112022_OFFTHERECORD_PAULAROMA
15112022_OFFTHERECORD_PAULAROMA
OFFTHERECORD_MARIANIKLINSKA
OFFTHERECORD_MARIANIKLINSKA
Luna - wywiad
Luna - wywiad
Premierowy koncert Martin Lange
Premierowy koncert Martin Lange
OFFTHERECORD_CARLAFERNANDES
OFFTHERECORD_CARLAFERNANDES
OFFTHERECORD_BEMY
OFFTHERECORD_BEMY
Alicja Szemplińska
Alicja Szemplińska
"Off the record" - Oskar Podolski
"Off the record" - Oskar Podolski
Off the Record - Julia Żugaj
Off the Record - Julia Żugaj
Arek Kłusowski to artysta, który nie boi się pokazywać fanom tego, co naprawdę gra mu w duszy. Jego emocjonalne teksty i życiowe historie w połączeniu z muzyką potrafią wzruszyć, zatrzymać na chwilę słuchacza i zmusić go do refleksji nad tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne. W tym roku, wraz z wydaniem trzeciego krążka wokalista opowiedział nam o "zaległościach w miłości". - Te wszystkie doświadczenia spowodowały, że dzisiaj bardzo się lubię – przyznał w rozmowie cyklu "Off the record".

Arek Kłusowski – muzyczna droga po marzenia

Arek Kłusowski od najmłodszych lat kształcił swoje umiejętności muzyczne. Uczył się w klasie śpiewu solowego w rzeszowskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej, a także był solistą Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie oraz rzeszowskiego Centrum Sztuki Wokalnej.

- Pasja do muzyki pojawiła się w średniej szkole. Jak wyjechałem ze swojej rodzinnej wioski pod Jarosławiem w wieku 16 lat, wiedziałem, że muszę te swoje pokłady energii spożytkować w sposób potrzebny i mądry. Nawet ze swojej studniówki wyszedłem około 1 w nocy, bo miałem na drugi dzień rano próby do WOŚP-u, podchodziłem do tego cholernie poważnie i wiedziałem, że muszę ciężko pracować, żeby wyrwać się z Podkarpacia. Wtedy były trochę inne czasy, 10 lat temu nie było takiego dostępu, żeby wysłać swoje demo czy zgłoszenie. Trzeba było znać tych ludzi. Każdą okazję wykorzystywałem do tego, żeby gdzieś pojechać, kogoś poznać, zaśpiewać, pojechać na warsztaty – wspominał.

Arek nie ukrywa, że chwytał się wszystkiego, co pozwalało mu zdobyć doświadczenie, poszerzać kontakty i rozwijać skrzydła w branży muzycznej. Na swoim koncie ma także zespół heavy-metalowy.

- Ta historia jest dość ciekawa. Nie potrafiłem śpiewać, byłem strasznie przeciętny. Nauczyłem się śpiewania i muzyki, bo ciężko na to pracowałem, miałem wielu nauczycieli. Brałem wszystko to, co się pojawiało. Trzeba pamiętać, że dzisiaj mam już może wyrobione nazwisko, renomę i ludzie biorą mnie na poważnie, ale wtedy? To był totalny wariat. Wielu ludziom musiałem udowadniać, że mimo tego, że faktycznie jestem szalony i ubieram się trochę inaczej, że mówię, to co myślę, to mimo wszystko wiem, co ja robię. Im jestem starszy, tym bardziej profesjonalnie podchodzę do mojej pracy i nie potrzebuję tej otoczki dookoła mnie, którą wcześniej musiałem robić, żeby nadrobić braki warsztatowe – podkreśla muzyk.

Arek Kłusowski - pierwsze miesięce w stolicy

Nadszedł dzień, w którym Arek postawił wszystko na jedną kartę. Zrezygnował z pracy, spakował torbę i przeprowadził się do stolicy, by spróbować swoich sił w jednym z talent-show. 

- Doskonale to pamiętam, bo pracowałem wtedy w rzeszowskim domu kultury, zarabiałem 900 zł miesięcznie, dostałem się już do casting do programu, wiedziałem, że będę mieć nagrania. Nie wiedziałem, czy przejdę, czy nie - opowiada. Mimo wszystko zaryzykował.

- Wynajęliśmy mieszkanie w wysokich blokach na Żelaznej, mieszkaliśmy w czwórkę, jeszcze z moim przyjacielem ze szkoły artystycznej z Rzeszowa. On nawet nie miał łóżka, więc wymienialiśmy się. Jedną noc ja spałem na podłodze, drugą on. Tak to wszystko się zaczęło. Dostałem jakąś kasę od rodziców, ale nie wiedziałem, jak to będzie, czy mi się uda, czy będę musiał z podkulonym ogonem wracać w rodzinne strony. Początki były dość ciekawe, nie znałem tu nikogo. Z czasem ta grupa kontaktów się poszerzała - dodał.

W talent-show wokalistka wywalczył sobie ścisły finał. Perspektywa kariery była ogromna. Mimo wszystko do czasu wydania pierwszej płyty fani musieli czekać aż 6 lat. Dlaczego?

- Za wszystko trzeba zapłacić swoją cenę. W takim skondensowanym czasie otrzymałem szybki kurs przyspieszonego dojrzewania, medialności, tego, na co niektórzy pracują latami. Ta adrenalina, ta presja, to wszystko było dla mnie takim skumulowaniem emocji, że w pewnym momencie, kiedy zaczęło to puszczać, pojawiły się pierwsze zawody, zły wybór wytwórni. Wtedy najzwyczajniej w świecie mając 21 lat, nie poradziłem sobie z tym. Po długim czasie powróciłem z pierwszą płytą i publicznie też powiedziałem, że miałem bardzo duże problemy depresyjne.

Arek jednak nigdy nie porzucił muzyki, którą tak bardzo kocha. Z nadzieją, że przyjdzie jego czas, robił swoje.

- Chociaż na rynku gdzieś istniałem, cały czas na rynku krążyłem, ale ani nie była to solowa kariera, ani nic dużego. Pamiętam, jak w glorii i chwale po programie miałem dużo pracy, każdy chciał ze mną współpracować. Potem przyszły chude lata. Pamiętam ten moment, że grałem straszne ogony, upodlające rzeczy, żeby tylko mieć kasę na mieszkanie i na przeżycie. Już mi było wszystko jedno, czy ktoś mnie dobrze odbierze, czy nie. Wysyłałem moje demo do wielu wytworni i pomyślałem sobie, że poddam się dopiero wtedy, gdy wszystkie osoby na rynku muzycznym powiedzą mi "nie". Dostałem propozycje i okazało się, że czarne chmury przerastają się kłębić nad moją głową. Jak już masz promyk nadziei, to rodzi się energia, pasja i całkiem inne nastawienie do życia – zaznaczył.

Arek Kłusowski i jego "zaległości w miłości"

Arek Kłusowski 4 sierpnia zaprezentował światu trzecią płytę "Zaległości w miłości". Poruszający bolesne wspomnienia krążek to historia miłości i rozstania, emocjonalnych wzlotów i upadków.

- Ja się niczym nie różnię od każdego normalnego chłopaka. Kiedy musisz przegadać trudne tematy, zawsze pojawia się wściekłość, zaduma, łzy, tęsknota. Takie jest życie, tak jesteśmy zbudowani. Mam serce na wierzchu w tych piosenkach i wydaje mi się, że wszystkie doświadczenia spowodowały, ż dzisiaj bardzo się lubię.

Artysta przyznał jednak, że proces twórczy odchorował. Przez trzy lata, kiedy powstawała płyta, jego organizm wielokrotnie odmawiał posłuszeństwa.

- Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem, strasznie długo nagrywałem te numery, bo gardło mi siadało, miałem gorączkę, straciłem słuch na kilka tygodni – wyliczał.

Pierwszą piosenką, jaka powstała i promowała wydawnictwo, był singiel "Najsmutniejszy człowiek świata". Trzeba jednak zaznaczyć, że Arek mimo depresji nigdy nie pokazywał na zewnątrz swoich słabości. Kroczy przez życie z uśmiechem i zaraża pozytywną energią.

- Jestem z takich osób, które lubią się dzielić pozytywną energią. Lubię kogoś wspierać, ale też mam słabsze momenty i raczej staram się nie obciążać ludzi tym, tylko opisuje to w piosenkach. Mam taką neurotyczną stronę, która pozwala mi się wyżyć i pokazać się w stu procentach w niektórych balladach. Ja te wszystkie swoje najgorsze koszmary i sytuacje zamykam w czterech ścianach. To jest moja praca do wykonania przed lustrem, sam ze sobą.

Arek Kłusowski – wymarzone życie we Włoszech

Arek nie ukrywa, że jego wymarzone życie wygadałoby tak, że połowę roku spędzałby w Polsce, a drugą we Włoszech. Kocha ten kraj nie tylko ze względu na jedzenie, ale przede wszystkim mentalność ludzi.

- Glutenoza płynie w moich żyłach, ale jestem też zachwycony otwartością i tym podtrzymywaniem drugiej osoby na duchu, tą wspólnotą. U nas w Polsce tego nie ma, jest wyścig szczurów. Teraz nauczyłem się bez żalu odcinać ludzi, którzy chcą mi zrobić krzywdę lub chcą mi zaszkodzić. Wiem, że ludzie pojawiają się w naszym życiu po to, żeby czegoś nas nauczyć i każda relacja ma swój termin przydatności. Czasami on się nie kończy i zostaje z nami, a czasami trzeba się rozstać, bo to już się wypaliło – tłumaczył.

A w jakim miejscu jest teraz?

- Czuję się szczęśliwy, ale to jest bardzo trudne uczucie, bo jestem ambitny i chciałbym robić jeszcze mnóstwo rzeczy. Jestem w gorącej wodzie kąpany i zamartwiam się tym. Ale wraca mi ta pogoda ducha, radość. Mam teraz taki moment, że "co będzie, to będzie" - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Kto poprowadzi program "Królowa Przetrwania"? Znamy nazwisko

Kto poprowadzi program "Królowa Przetrwania"? Znamy nazwisko

Dominika Gwit-Dunaszewska świętuje pierwsze mikołajki z synkiem. "Marzyłam o tej chwili"

Dominika Gwit-Dunaszewska świętuje pierwsze mikołajki z synkiem. "Marzyłam o tej chwili"

Świąteczne atrakcje w Zamku Książ. "To wisienka na torcie, którą kończymy rok 2023 z przytupem"
Materiał promocyjny

Świąteczne atrakcje w Zamku Książ. "To wisienka na torcie, którą kończymy rok 2023 z przytupem"

"Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś
Materiał promocyjny

"Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?
Materiał promocyjny

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?

Kup frytki i wspomóż ważną akcję. To dzięki niej rodzice mogą być blisko chorujących dzieci
Materiał promocyjny

Kup frytki i wspomóż ważną akcję. To dzięki niej rodzice mogą być blisko chorujących dzieci

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją
Materiał promocyjny

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  
Materiał promocyjny

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"
Materiał promocyjny

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 
Materiał promocyjny

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  
Materiał promocyjny

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?
Materiał promocyjny

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?

Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku
Materiał promocyjny

Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Marzena Rogalska wydała zbiór świątecznych opowiadań. "Wszystkie dzieją się w Wigilię"

Marzena Rogalska wydała zbiór świątecznych opowiadań. "Wszystkie dzieją się w Wigilię"

Ewa Chodakowska pokazała zdjęcia z mamą. "Taki mój prywatny Aniołek"

Ewa Chodakowska pokazała zdjęcia z mamą. "Taki mój prywatny Aniołek"

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Finalistka "MasterChefa" o planach ślubnych. "Jest to temat sporny"

Finalistka "MasterChefa" o planach ślubnych. "Jest to temat sporny"

Historia Przemka, która łamie serce. "Zasługuje, na to, by móc funkcjonować tak, jak zwyczajne dzieci"

Historia Przemka, która łamie serce. "Zasługuje, na to, by móc funkcjonować tak, jak zwyczajne dzieci"

Życie w spirali zadłużenia. Jak nie nabrać się na "chwilówkę"?

Życie w spirali zadłużenia. Jak nie nabrać się na "chwilówkę"?

Święty Mikołaj w Dzień Dobry TVN. "Przyjechał specjalnie dla Państwa i Waszych dzieci"

Święty Mikołaj w Dzień Dobry TVN. "Przyjechał specjalnie dla Państwa i Waszych dzieci"

Klaudia El Dursi zdradziła, ile kieszonkowego dostaje jej syn. Kwota zaskakuje

Klaudia El Dursi zdradziła, ile kieszonkowego dostaje jej syn. Kwota zaskakuje

Co trzeci Polak jest niewierny. Czy warto ostrzegać bliskich, że są zdradzani?

Co trzeci Polak jest niewierny. Czy warto ostrzegać bliskich, że są zdradzani?

Micro-cheating. Na czym polega subtelna zdrada?

Micro-cheating. Na czym polega subtelna zdrada?

Trzylatka podmieniła w sklepie stare buty na nowe. "Geniusz"

Trzylatka podmieniła w sklepie stare buty na nowe. "Geniusz"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas