Gwiazdy

Stanisław Soyka o twórczości syna Antka: "Pomyślałem sobie: jaka kulturalna muzyka"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Jaki ojciec, taki syn
Jaki ojciec, taki synDzień Dobry TVN
wideo 2/10

30 września ukaże się drugi album autorstwa Antka Sojki pt. "Moimi oczami". Artysta zaprezentował widzom Dzień Dobry TVN singiel "Pamiętam o tym" zapowiadający płytę, a u boku taty Stanisława Soyki opowiedział o muzyce.

Stanisław Soyka o twórczości Antka Sojki

Antek Sojka z muzyką związany jest od dawna, m.in. jako realizator dźwięku, producent i kompozytor. Jednak z wokalem długo zwlekał. - Muzykę robiłem już dużo wcześniej, ale miałem mnóstwo pomysłów [na siebie - przyp. red.]. Chciałem być piłkarzem, adwokatem, historykiem, anglistą, a to, żeby śpiewać i grać, to się gdzieś pojawiło w międzyczasie - tłumaczył w Dzień Dobry TVN.

Jednak Stanisław Soyka przeczuwał, że syn pójdzie jego śladami. - Rodzice czujnie obserwują dzieci i łączą fakty, ale nigdy nie było ciśnienia ani ze strony mamy, ani mojej, żeby jeden z drugim [bracia Antka Sojki - przyp. red.] byli muzykami. Zniechęcania nie było w żadnym wypadku. Jednak środowisko też ma swoje znaczenie - wyjaśnił wokalista.

Jak dodał, kiedy usłyszał twórczość syna, pomyślał: "Jaka kulturalna muzyka". - To muzyka, w której słychać zakorzenienie w tradycji i z historii muzyki. To muzyka, która nie pomija tego faktu i nie zaczyna się na etapie Beatlesów. Są ludzie, którzy za historię muzyki uznają zespołów The Beatles. Osobiście słyszałem takie opowieści. Wtedy nie ma mowy o tradycji i o tym, co się nazywa ciągłością. Natomiast muzyka jest taką dyscypliną, która ma ciągłość - podkreślił Stanisław Soyka.

 Antek Sojka w utworze "Pamiętam o tym"

30 września ukaże się drugi album autorstwa Antka Sojki zatytułowany "Moimi oczami". Cała płyta jest eklektyczna brzmieniowo i stylowo. Wiele kompozycji powstało na gitarze we współpracy ze wspaniałymi muzykami. Swoimi dźwiękami wsparli Antka tacy artyści jak: Marcin Lamch, Kuba Sojka, Kasia Sienkiewicz, Limboski, Marcin Sojka, Jan Malecha, Janek Pęczak, Paweł Bomert oraz wspaniały wirtuoz wschodnich instrumentów strunowych Mateusz Szemraj.

Na album składa się 10 utworów. Na scenie Dzień Dobry TVN Antek Sojka wykonał jeden z nich. Posłuchaj w materiale wideo:

 Antek Sojka w utworze „Pamiętam o tym”
Antek Sojka w utworze „Pamiętam o tym” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości