Gwiazdy

Anna Nowak-Ibisz pokazała, jak działają złodzieje. "Bądźcie czujni i uważni"

Gwiazdy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Anna Nowak-Ibisz

Anna Nowak-Ibisz od lat inspiruje kobiety. Przełamuje tematy tabu i opowiada o gadżetach, które sprytnie mogą ułatwić życie. Tym razem do internautów zwróciła się z ostrzeżeniem. Była potencjalną ofiarą cyberprzestępstwa i pokazała, jakiej treści wiadomości otrzymała od oszustów.

Anna Nowak-Ibisz o oszustwie w Internecie

Prezenterka i aktorka zdecydowała się na udostępnienie informacji o tym, że ktoś próbował wyłudzić od niej pieniądze. W mediach społecznościowych pojawił się obszerny wpis, w którym jasno wyjaśnia, na czym polega przestępstwo. Niestety, popularna metoda kradzieży danych i środków z konta, w wielu przypadkach zakończyła się tragicznie.

Kolejni oszuści chcą nabrać naiwnych i ogołocić ich konta! Za szybko klikamy w podsyłane nam linki, zwłaszcza jeśli czekamy na paczkę. Zanim w cokolwiek klikniemy, pomyślmy dwa razy!

- napisała prezenterka pod zdjęciem zamieszczonym na Instagramie. Anna Nowak-Ibisz otrzymała dwie wiadomości, wysłane z numerów telefonów zarejestrowanych w Polsce. Według ich treści należy dopłacić nieznaczną kwotę do paczki, która już jest w drodze do odbiorcy. 

Anna Nowak-Ibisz prezentuje jeździki i rowery biegowe dla dzieci
Anna Nowak-Ibisz prezentuje jeździki i rowery biegowe dla dzieci
Dzień Dobry TVN

Jak uchronić się przed oszustwem w sieci?

Niestety oszuści co chwilę wymyślają nowy sposób na to, by przejąć nasze konta. Sposób z dopłatą do paczki okazuje się niezwykle skuteczny, zwłaszcza że podczas epidemii koronawirusa wiele osób przyzwyczaiło się do robienia zakupów online. Naturalne więc jest dla nas czekanie nawet na kilka przesyłek w tym samym czasie. Jeśli dostaniemy wiadomość z prośbą o dopłatę, oraz link przekierowujący do płatności - w żadnym wypadku nie należy w niego klikać. 

Bądźcie czujni i uważni, ale przede wszystkim bezpieczni!

- apeluje Anna Nowak-Ibisz.

Żeby uśpić naszą czujność, oszuści wykorzystują polskie numery zarejestrowane na osoby bezdomne. Widząc taki ciąg cyfr z kierunkowym numerem do Polski, jesteśmy skłonni szybciej odpisać lub wykonać polecenie z wiadomości. Cyberprzestępców ciężko jest namierzyć, a jedno kliknięcie skutecznie spowoduje wyzerowanie naszych kont. Jeśli faktycznie oczekujemy na przesyłkę i dostaliśmy podobną wiadomość, należy skontaktować się bezpośrednio z osobą lub sklepem, który tę paczkę nadał. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, wystarczy, że skontaktujemy się z jedną z firm, które specjalizują się w wyłapywaniu cyberprzestępców. Takie instytucje z łatwością znajdziemy w Internecie.

Zobacz także:

Anna Nowak-Ibisz o walce z nowotworami. "Mam mutację genów"

Gadżety, które umilą jesienne dni. Anna Nowak-Ibisz poleca olejki, herbaty i wełnianą garderobę

Sieć jest coraz bardziej obciążona. Czy Internet może kiedyś przestać działać?

Autor:Dagmara Olszewska

Pozostałe wiadomości