Styl życia

Gadżety, które umilą jesienne dni. Anna Nowak-Ibisz poleca olejki, herbaty i wełnianą garderobę

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Dzień Dobry TVNJesienny must have

Anna Nowak-Ibisz opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN o gadżetach, które warto mieć jesienią. Olejki aromatyczne, dzbanki na herbatę, sitka, wełniane czapki - to tylko niektóre propozycje Pani Gadżet.

Gadżety na jesień

Jesienią powinniśmy szczególnie zadbać o gadżety, które wspomogą naszą odporność i nastrój. Anna Nowak-Ibisz opowiedziała o olejkach aromatycznych. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie dyfuzora, z którego zapach będzie się uwalniał.

- Lekarze średniowieczni mieli takie maski z dziobami. Ładowali do nich gałgany nasączone antywirusem (specjalnym olejkiem przyp. red.) i to jest bardzo dobra mieszanka. Występuje jeszcze w spreju - powiedziała Nowak-Ibisz.

Nuty cytrusowe to świetne antydepresanty. Warto zainteresować się aromatami cytrynowymi, pomarańczowymi, a także tymi z ziół, np. oregano czy kajeput.

- Kajeput jest silniejszy niż oregano. Pięknie kurzajki wypala, tylko trzeba bardzo ostrożnie wycelować w kurzajkę nie obok, bo wypali skórę. W ogóle z naturalnymi olejkami trzeba uważać, żeby ich nie pić i nie łączyć z wodą, tylko z miodem, bo są tak silne, że potrafią zrobić szkodę - podkreśliła.

Warto także pić naturalne herbaty i połączenia różnych ziół. Do takich naparów przyda się odpowiedni dzbanek, a także sitko. W podróży sprawdzą się kubki i termosy z ceramicznym wkładem, które nie zmieniają smaku herbaty.

Garderoba na jesień

Anna Nowak-Ibisz wspiera polskie biznesy, a szczególnie te prowadzone przez kobiety. Większość gadżetów, które pokazała pochodzą właśnie od naszych rodzimych małych producentów. Na jesienne, zimne wieczory warto zaopatrzyć się w szaliki, czapki i swetry wykonane z dobrej jakości wełny. Te, które zaprezentowała Pani Gadżet są z połączenia wełny alpak i owiec.

Szczególnie miękka jest wełna z młodych zwierząt. Tu także warto zwrócić uwagę na koce czy nawet poszewki na poduszki. Na nastrojowe wieczorem zamiast tradycyjnej lampy, można zapalić tę antydepresyjną.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości