Jak skompletować odpowiednią wyprawkę dla noworodka? Lara Gessler i Justyna Szyc-Nagłowska zdradzają swoje must have

Wyprawkowe must have
Przygotowanie wyprawki dla dziecka to nie lada wyzwanie, w szczególności dla rodziców, którzy nie mają doświadczenia. Ogromna ilość produktów, jakie oferują sklepy, potrafi zdezorientować. W co zatem powinny zaopatrzyć się przyszłe mamy? Na to pytanie odpowiedziały nam Justyna Szyc-Nagłowska, dziennikarka, mama trójki dzieci oraz Lara Gessler, mama Neny.

Wyprawka dla noworodka

Rodzice, którzy oczekują na pierwsze dziecko, z pewnością zastanawiają się, jak powinna wyglądać pierwsza wyprawka malucha. Sklepy oferują przeróżne gadżety, które ułatwiają przyszłej mamie czy tacie domowe czynności. Pytanie tylko, czy wszystkie są potrzebne? Jak przyznała Justyna Szyc-Nagłowska, warto sporządzić sobie listę najpotrzebniejszych i przydatnych rzeczy, a następnie zakreślić te, które niezbędne będą nam w pierwszych dniach życia dziecka. Całą resztę możemy przecież zamówić w dowolnym momencie.

Ja podeszłam do tematu bardzo minimalistycznie i mój mąż też wyszedł z założenia, że przede wszystkim dziecku potrzebne są pieluchy i rodzice. Powiedziałam: "dobra, bierzemy minimum, a potem zobaczymy, co faktycznie jest nam potrzebne"

– przyznała Lara Gessler.

Mama Neny dodała również, że najbardziej przydało jej się nosidło z rączkami i usztywnianym podłożem. - Jest super do podróży w samolocie, dziecko może spać, rodzice mogą je przekładać miedzy sobą, do 3-4 miesiąca to był nasz hit - wyjaśniła Lara.

Justyna natomiast zwróciła uwagę na to, by przekonać się jaki charakter będzie miał nasz maluch. Jeżeli dziecko nie będzie lubiło wożenia w wózku, w takim przypadku zdecydowanie lepiej zainwestować w chusty.

- Dla mnie hitem jest też lampka . Mała rzecz, a cieszy, bo ma pilota i ściemniacz, jest ładna. Tak się cieszę z tego powodu, 12 lat temu nie było takiego wyboru – dodała Justyna.

Gadżety, które się NIE sprawdzają

Wśród dostępnych na rynku gadżetów, są też takie, które nie spełniają swoich funkcji. Doświadczone mamy postanowiły podzielić się swoimi obserwacjami. Justyna zdradziła, że w jej przypadku totalnie nie sprawdziły się piżamki na zatrzaski. Od tamtej pory dziennikarka stawia na ubranka na zamek.

Mama trójki dzieci dodała także, że cieszy ją fakt, że producenci coraz więcej rzeczy wykonują w stonowanych kolorach. Dzięki temu, dom nie jest zagracony kolorowymi, "dzidziusiowymi" sprzętami. Nowoczesne gadżety wyglądają elegancko i wpasowują się w otoczenie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Jak ułatwić dzieciom powrót do szkoły? Odpowiednia wyprawka to podstawa

Wyprawka do szpitala. Co włożyć dla mamy, dziecka i taty? Porady najlepszej położnej w Polsce

Będziemy rodzicami! Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości