Gwiazdy

Gwiazdy kupują ubrania z drugiej ręki. "W lumpeksach naprawdę można znaleźć super ciuchy"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Gwiazdy o modzie z drugiej ręki

Gwiazdy dbają o ekologię także poprzez kupowanie ubrań z drugiej ręki. Nadają też kolejne życia rzeczom, które mają już w szafie. W rozmowie z naszą redaktorką Darią Pacańską opowiedziały o zrównoważonym podejściu do mody.

Gwiazdy ubierają się w lumpeksach

W trakcie pokazu Anny Kubisz i Europejskiej Platformy Recyklingu "Moda na recykling" zapytaliśmy gwiazdy, czy chętnie korzystają z ubrań z drugiego obiegu. Okazuje się, że tak, a dodatkowo starają się wielokrotnie wykorzystywać stylizacje z czerwonych dywanów.

- Ja mam w ogóle problem z ubraniami, ale chodzi też o sklepy z pierwszej ręki. Mnie przerasta wybór i ogromna ilość ciuchów w sklepie. Jestem minimalistką i wtórne wykorzystywanie ubrań albo ubieranie jednej rzeczy wiele razy bardziej współgra z moją duszą niż zakładanie kolejnej kreacji na każdą jedną okazję - mówi Ania Powierza.

Magda Bereda przekazuje swoje ubrania dla potrzebujących czy rodzinie, gdzie są młodsze dzieci, ale sama też sięga po używaną garderobę. - Często w lumpeksach można znaleźć naprawdę super ciuchy - podkreśla influencerka.

Olga Borys do secondhandów zagląda za namową córki, ale sama przekazuje również swoje ubrania do takich miejsc w Internecie. Aktorka radzi, by - wchodząc do lumpeksu - wiedzieć, czego się szuka.

- To nie jest mały sklepik, do którego wejdziesz i sobie obejrzysz. Tam są tysiące ubrań i warto robić sobie filtry, np. szukam czarnej spódnicy i białej bluzki - wyjaśnia Olga Borys.

O cyklu "Styl na wagę złota"

"Styl na wagę złota" to cykl rozmów z osobami, które wspierają zrównoważoną modę. Daria Pacańska i jej goście pokazują, jak wygląda rynek odzieżowy w Polsce i na świecie oraz co każdy z nas może zrobić, żeby wpłynąć na los planety, która systematycznie niszczona jest przez branżę.

Produkcja odzieży generuje 10 proc. emisji dwutlenku węgla na świecie, wysusza wody i je zanieczyszcza. 85 proc. tekstyliów co roku trafia na wysypiska śmieci. Pranie niektórych tkanin prowadzi do pojawienia się plastiku w oceanach. U sześciu z siedmiu największych producentów bawełny na świecie niewolniczo pracują dzieci.

W pierwszym odcinku wystąpiła Zosia Zochniak, która wraz z Tomkiem Bocianem robi rewolucję w branży mody. Każdy z nas może wysłać do ich siedziby swoje ubrania, a oni każdy kilogram zamieniają na złotówkę, która wspiera wybrane przez nas cele charytatywne. W drugim odcinku Daria Pacańska spotka się z projektantką Anną Kubisz, która nadaje drugie życie ubraniom w zupełnie inny sposób.

Zobacz wideo: "Styl na wagę złota"

Zosia Zochniak o zrównoważonej modzie
"Styl na wagę złota", odc. 1 Źródło: Dzień Dobry TVN Online

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości