Gwiazdy

Anna Nowak-Ibisz o walce z nowotworami. "Mam mutację genów"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
byczdrowym.info

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Najskuteczniejszą bronią przeciwko tej chorobie jest profilaktyka. I to właśnie o niej - nie tylko w kontekście raka piersi - opowiedziała Anna Nowak-Ibisz.

Anna Nowak-Ibisz o raku

Nowotwory są drugą najczęstszą przyczyną zgonów. Rocznie 170 tys. osób słyszy przerażającą diagnozę, a 100 tys. umiera. Wielu z nich miałoby szansę na pełne wyleczenie, gdyby odpowiednio wcześnie wdrożono właściwe leczenie. Dlatego tak istotna jest profilaktyka, w której promocję chętnie włączają się gwiazdy.

Jedną z nich jest Anna Nowak-Ibisz, która udzieliła wywiadu serwisowi byczdrowym.info. Pani Gadżet zdradziła w nim, że tematyka chorób onkologicznych dotyczy jej najbliższego otoczenia.

- Rak zabrał dużą część mojej rodziny - moich dziadków, rodziców. To choroba, z którą zmagały się moje przyjaciółki, to choroba, która jest coraz powszechniejsza w naszym społeczeństwie - powiedziała. - Dlatego uznałam, że skoro jest to temat tak mi bliski osobiście, to zaangażuję się właśnie w kampanie dotyczące onkologii - wyjaśniła Anna Nowak-Ibisz.

Anna Nowak-Ibisz o badaniach profilaktycznych

W rozmowie Anna Nowak-Ibisz podkreśliła, że niezwykle istotne jest dopasowanie profilaktyki do wieku, płci i obciążeń genetycznych pacjenta. Wyjawiła również, że sama regularnie chodzi na badania.

- Sama jestem w grupie ryzyka pod kątem raka, mam mutację genów - wyjawiła. - Jest więc dla mnie absolutnie naturalne, że badam się regularnie i dbam o odpowiednią profilaktykę. Mam pełne poczucie kontroli nad harmonogramem wizyt, nie dopuszczam możliwości omijania badań, wymawiając się pracą czy innymi obowiązkami. Natomiast zdrowy styl życia zaczyna się wcześniej niż w gabinecie lekarskim. To także zdrowe odżywianie, naturalne leczenie, ustabilizowany rytm życia domowego i służbowego, odpowiedni ruch i sen - wymieniła.

Aktorka i prezenterka zaznaczyła również, że niezwykle istotna dla niej jest medycyna alternatywna. W Niemczech, gdzie przez pewien czas mieszkała, jest ona częścią standardowej terapii, a tradycyjni lekarze przechodzą odpowiednie szkolenia.

- Ja przekonałam do ziołolecznictwa i homeopatii moje przyjaciółki: Beatę Sadowską i Agnieszkę Maciąg - zdradziła. - Sama zaś mam od bardzo wielu lat to przyjemne poczucie, że żyję bardzo dobrze i bardzo zdrowo - podsumowała.

Zobacz wideo: Nie dajmy się jesiennej chandrze. Rytuały, które podnoszą nastrój

Nie dajmy się jesiennej chandrze! Rytuały, które podnoszą nastrój (całość)
Nie dajmy się jesiennej chandrze! Rytuały, które podnoszą nastrój (całość)

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: byczdrowym.info

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa / East News

Pozostałe wiadomości