Wśród chorób nowotworowych występujących u mężczyzn, aż 1/4 wszystkich dotyczy układu moczowo-płciowego.
"Moda na badania" promuje profilaktykę nowotworową.
Co warto wiedzieć o wirusie HPV? Jakie są korzyści ze szczepienia?
"Szkoła musi być otwarta na to, co się dzieje".
Pacjenci wciąż mogą się zgłaszać.
Kiedy warto wykonać kolonoskopię?
Sprawdź, gdzie i kiedy można wykonać badania na stronie Dzień Dobry TVN.
Jakie objawy powinny zaniepokoić każdego mężczyznę?
Poonam Pandey to indyjska aktorka, która zamieściła w internecie informację o swojej śmierci. Wiadomość ta już następnego dnia została zdementowana. Jak się okazuje, artystka chciała w ten sposób zwrócić uwagę na profilaktykę raka szyjki macicy i znaczenia szczepień przeciwko HPV.
4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Dzięki postępowi medycyny taka diagnoza to już nie wyrok, ale aby leczenie było skuteczne, konieczna jest profilaktyka i regularne wykonywanie badań. Niezbędne testy można było wykonać m.in. Badabusie. Co dokładnie oznaczano?
Jak i kiedy powinno się badać, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi?
Paulina Gałązka często angażuje się w ważne akcje społeczne. Tym razem nie jest inaczej – październik to miesiąc świadomości raka piersi, więc Paulina zachęca do regularnych badań.
Relacja z finałowego koncertu festiwalu Black or White.
Robert Stockinger udał się do lekarza, by sprawdzić swoje zmiany na skórze. Zachęciła go do tego Zofia Zborowska-Wrona, która niedawno odwiedziła Dzień Dobry TVN i opowiedziała o tym, jak zachorowała na czerniaka.
W jaki sposób owady miałyby się przyczynić do profilaktyki nowotworowej?
"Pięknie zdjęcie z przesłaniem".
"Wiele kobiet nie ma relacji ze swoimi piersiami".
Październik to miesiąc podnoszenia świadomości na temat profilaktyki i leczenia raka piersi. Każdego roku ponad półtora miliona kobiet z całego świata staje przed obliczem tej choroby, dlatego niezwykle ważne jest podejmowanie działań umożliwiających wczesne wykrycie zmian nowotworowych.
Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy trwa do końca tygodnia. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na problem, jakim jest rak szyjki macicy, zachorowalność na niego i umieralność z jego powodu. Sprawdź, co trzeba o nim wiedzieć.
"W wyciętych guzach wykryto aż trzy rodzaje nowotworu, każdy był złośliwy".
Prof. Pawłowi Wiechno, onkolog kliniczny, wyjaśnia, jakie objawy powinny zaniepokoić i które schorzenia są najczęściej mylone z nowotworem gruczołu krokowego.
Kiedy iść na badania?
W minionym roku 20 tys. Polek usłyszało diagnozę: rak piersi. Szczególnie niebezpieczny jest nowotwór potrójnie ujemny, który nie reaguje na dostępne terapie, a jedynym ratunkiem jest mastektomia. Teraz pojawiło się światełko w tunelu.
"To połączenie obiektu sztuki z działalnością charytatywną"
"Strach jest tak paraliżujący, że kobiety rezygnują z badań".
Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Najskuteczniejszą bronią przeciwko tej chorobie jest profilaktyka. I to właśnie o niej - nie tylko w kontekście raka piersi - opowiedziała Anna Nowak-Ibisz.
Antybiotyki w wielu sytuacjach ratują nam życie. Zdarza się jednak, że często sięgamy po nie za szybko, nie czekając, aż organizm samodzielnie poradzi sobie z infekcją. Nowe badania w Szwecji donoszą, że częste stosowanie antybiotyków o 17 proc. zwiększa ryzyko zachorowanie na nowotwór jelita grubego u obu płci.
Marzena Michalec w ramach Fundacji "Kobieta w Biegu" od 6 lat organizuje największy polski cykl biegów "Pier(w)si w biegu", który promuje aktywność i profilaktykę raka piersi. O swojej inicjatywie opowiedziała teraz w Dzień Dobry TVN.
Jak dowiodły najnowsze badania, statyny mogą odgrywać znaczącą rolę w leczeniu najgroźniejszej odmiany nowotworu piersi - potrójnie ujemnego raka sutka TNBC. Doświadczenie było przeprowadzone przez University of Texas MD Anderson Cancer Center w Houston przy współpracy z Baylor College of Medicine, a brała w nim udział Polka - Małgorzata K. Nowakowska.
W Dzień Dobry Wakacje w ramach "Projektu Plaża" w Międzyzdrojach Olivier Janiak poruszył istotny, a zarazem bardzo aktualny temat nowotworu skóry. O profilaktyce i leczeniu choroby opowiedzieli jego goście, prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski oraz organizator akcji "Miej oko na skórę" Kamil Dolecki.