Gwiazdy

Anna Kalczyńska spędza ekonomiczne wakacje nad polskim morzem. Zdradziła sposób, jak zaoszczędzić

Gwiazdy

MATEUSZ GROCHOCKI/East News

Anna Kalczyńska ma sposób na wysokie rachunki w nadmorskich kurortach. Prowadząca Dzień Dobry TVN zdradziła, jak udało jej się poradzić z drożyzną, o której tak głośno w ostatnim czasie. Jak spędziła wakacje dziennikarka?

Anna Kalczyńska na ekonomicznych wakacjach

Nasza prowadząca wie, jak poradzić sobie z wygórowanymi cenami w nadmorskich kurortach. Anna Kalczyńska postawiła na ekonomiczne wakacje. Zamiast chodzić do drogich restauracji wybrała gotowanie, a luksusowy hotel zamieniła na kemping.

– Podwyżka cen jest nieunikniona. W tym roku sezon jest krótszy, bo był lockdown. A restauratorzy chcą się nieco podnieść po tym trudnym dla nich czasie. Jeśli więc ktoś chce się żywić w restauracjach, na pewno zapłaci więcej - podkreśliła Kalczyńska w rozmowie z Fakt.pl.

Dziennikarkę nie ominęły wydatki na słodkości, takie jak gofry czy lody. W tym przypadku także można zauważyć wzrost cen. Jednak trudno rezygnować ze wszystkiego, szczególnie, kiedy jest to rodzinny wyjazd.

Jestem nad morzem z dziećmi, więc jeśli chodzi o te wszystkie lody, gofry czy zapiekanki, ulegam dzieciom. Widzę jednak, że słodkości też są o kilka złotych droższe niż kiedyś. Natomiast jeśli chodzi o mnie, staram się ograniczać te pokusy - dodała prowadząca.

Szokujące ceny nad polskim morzem

Po lockdownie ceny nad polskim morzem szokują. Do sieci regularnie trafiają rachunki, zamieszczane przez turystów. Wynika z nich, że za rybę należy zapłacić nawet do 40 zł, a dodatki wyceniane są oddzielnie. Właściciele restauracji chcą nadrobić czas pandemii. Gastronomia to gałąź gospodarki, która najdłużej była zamknięta. Dochodzi też podwyżka cen mediów.

Zatem jeśli chcemy spędzić ekonomiczne wakacje, warto zastanowić się nad sposobem, który preferuje Anna Kalczyńska. Natomiast osoby, które nie chcą rezygnować z wygód, takich, jak nocleg w hotelu czy wyjście do restauracji, muszą się liczyć z wysokimi cenami.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Anna Kalczyńska udała się na wyczekany urlop. „Tradycyjnie piąty raz jedziemy do Francji”

Autor: Daria Pacańska

Źródło: Fakt.pl

Pozostałe wiadomości