Gwiazdy

Anna Dymna świętuje ważny jubileusz

Gwiazdy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
PAP
Dzień Dobry TVNAnna Dymna

Krakowski Salon Poezji, którego inicjatorką jest Anna Dymna, obchodzi 20-lecie oraz jubileusz 700. spotkania. Uroczystość z tej okazji odbędzie się w Starym Teatrze w Krakowie. Byli i obecni gospodarze Salonu będą czytać wiersze ks. Jana Twardowskiego.

Anna Dymna i Krakowski Salon Poezji

23 stycznia 2022 Krakowski Salon Poezji obchodzi 20-lecie istnienia i jubileusz 700. spotkania. Do gospodarzy wyjątkowego wydarzenia, poza Anną Dymną, zalicza się również m.in. Anna Burzyńska, Bronisław Maj czy Krzysztof Głuchowski. Pełną listę osób zaangażowanych w obchody i więcej szczegółowych informacji Anna Dymna podała w poście na Facebooku.

Urodziny gwiazd

Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!
Martyna Wojciechowska świętuje urodziny!Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Krakowski Salon Poezji 2022

Pierwsze spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji miało miejsce 20 lat temu, a dokładnie 2 stycznia 2002 roku. Wtedy również jego uczestnicy pochylili się nad twórczością ks. Jana Twardowskiego. W kolejnych edycjach pojawiały się również dzieła wielu innych autorów, a samo wydarzenie organizowane było w krakowskim teatrze im. Juliusza Słowackiego. Po raz trzeci, czyli od 2020 roku, miłośnicy poezji gromadzą się w Starym Teatrze.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości