Gwiazdy

Anna Dereszowska o udziale w charytatywnym biegu po schodach. "Nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Robert Stockinger
Aktywna Ania Dereszowska charytatywnie wbiega po schodach
Aktywna Ania Dereszowska charytatywnie wbiega po schodachDzień Dobry TVN
wideo 2/15
Dzień Dobry TVNAktywna Ania Dereszowska charytatywnie wbiega po schodach

Biegają w pocie czoła po schodach, żeby wesprzeć SOS Wioski Dziecięce. Odbyła się jubileuszowa X edycja imprezy charytatywnej "Bieg Na Szczyt Rondo 1", która miała rangę mistrzostw Europy. Sportowcy i amatorzy pokonali 38. pięter w szczytnym celu. O akcji opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Dereszowska, która była uczestniczką wydarzenia.

X edycja "Biegu Na Szczyt"

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powrócił "Bieg Na Szczyt", który odbył się w warszawskim biurowcu Rondo 1. Choć meta znajdowała się na 37. piętrze, to biegacze musieli pokonać 38 poziomów (w tym piętro 5a) - to aż 142 m w pionie. Cały dochód ze sprzedaży pakietów startowych, darowizn uczestników oraz wsparcia finansowego gospodarza biegu zostanie przekazany tradycyjnie na rzecz stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

- To wyjątkowa impreza. W tym roku zostało zebranych ponad 40 tys. zł - ogłosiła radośnie Anna Dereszowska.

Aktorka w rozmowie z Robertem Stockingerem, reporterem Dzień Dobry TVN, powiedziała, dlaczego chciała włączyć się do sportowej akcji charytatywnej. - Przede wszystkim biegnę dla dzieci, bo tak naprawdę formę mam taką sobie, ze względu na to, że mam maleńkie dziecko, półrocznego synka i jestem w zdjęciach w tej chwili, więc jest mało czasu na treningi, ale nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności - przyznała Dereszowska.

Pomoc dla najmłodszych

Ania podkreśliła, jak ważne jest nagłaśnianie wydarzeń, które mają szczytny cel. Szczególnie teraz, gdy wsparcie jest niezbędne nie tylko polskim, ale również ukraińskim dzieciom.

- Im więcej takich inicjatyw, im więcej takich imprez jak ta, tym więcej osób, dowie się o funkcjonowaniu Wiosek i o pomocy, którą Wioski niosą dzieciakom. Będzie więcej pieniędzy na tę stałą pomoc, ponieważ taka pomoc codzienna, wsparcie dzieci niesione przez psychologów, terapeutów, jest niezwykle potrzebne. Mówię tu nie tylko o dzieciach z Polski, które oczywiście Wioski wspierają od wielu lat, ale również o dzieciach z Ukrainy po bardzo trudnych, traumatycznych przeżyciach wojennych, które trafiają tutaj - powiedziała aktorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości