Gwiazdy

Andrzej Seweryn czyta bajki: "Dla dzieci małych, starszych i być może nawet dla dorosłych"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Świat wyhamował, dlatego wielkich zmian w codzienności doświadcza każdy z nas. Inny jest też świat kultury, który przenosi się do sieci, a artyści mają przymusowe wolne. Wśród nich jest Andrzej Seweryn - ceniony aktor i dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie. W naszym programie przeczytał wielkanocne opowiadanie autorstwa księdza Jana Twardowskiego. Posłuchajcie.

Andrzej Seweryn to niekwestionowana legenda kina i teatru. Aktor, reżyser, profesor, mąż, ojciec, dziadek i przyjaciel. Ma na koncie role, które przeszły do historii kina i teatru oraz liczne nagrody, a anegdot z jego życia można by słuchać godzinami.

Teatr w czasach koronawirusa

Andrzej Seweryn jest dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie. W związku z pandemią teatr jest zamknięty.

Dyrektoruję teatrem zdalnie, tak samo, jak dyrektorzy w całej Polsce. Myślę przede wszystkim o tych, którzy nie są na etatach, to jest zmartwienie naprawdę bardzo poważne. Teatr na pewno nie będzie takim, jakim był kiedyś. Wiemy, że będziemy musieli zapłacić za to, co się dzieje, ale liczę na solidarność środowiska

- mówi Andrzej Seweryn w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Jak aktor spędza święta?

Brak mi dzieci, wnuków, no ale takie to czasy

- dodaje nasz gość.

"SEWERNOCKI" – codzienne czytanie poezji

Andrzej Seweryn codziennie o 19:00 na Facebooku czyta dzieciom bajki. W ramach "Sewernocki" usłyszeć można teksty Gałczyńskiego, Tuwima, Mickiewicza i ks. Jana Twardowskiego. Aktor przyznaje, że na ten pomysł wpadła jego żona.

Czytam bajki, opowiadania, różne teksty dla dzieci małych, starszych i być może nawet dla dorosłych. Sprawia mi to ogromną radość. To jest naprawdę codzienna, ciężka praca

- zapewnia z uśmiechem nasz rozmówca.

Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN Andrzej Seweryn przeczytał wielkanocne opowiadanie ks. Jana Twardowskiego pt. "Bezradny i zwycięski".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości