Gwiazdy

Jak Andrzej Konopka poznał swoją żonę? "Jadłem zupę i weszła dziewczyna z plecakiem"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Kinga Burzyńska, Monika Nasternak
Światła na… Andrzeja Konopkę
Światła na… Andrzeja KonopkęDzień Dobry TVN
wideo 2/12
Dzień Dobry TVNŚwiatła na… Andrzej Konopka

Duszpasterz hipsterów z "Pożaru w Burdelu", perkusista z filmu "Córki Dancingu", a ostatnio Żewakin w "Ożenku" Gogola. Andrzej Konopka to wszechstronny aktor, który cieszy się uznaniem, dużą popularnością i sympatią widzów. O swojej artystycznej drodze opowiedział w Dzień Dobry TVN w rozmowie z Kingą Burzyńską w jej cyklu "Światła na...".

Andrzej Konopka - aktorstwo

Andrzej Konopka jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Przyznał, że gdyby nie związał zawodowej kariery z aktorstwem, zostałby nauczycielem wychowania fizycznego. Jednak jego życiowe losy zaprowadziły go na deski teatrów i plany filmowe. Dzięki temu poznał Agnieszkę Smoczyńską, reżyserkę, która jest jego żoną. - Poznaliśmy się w Łodzi, w teatrze. Pamiętam, zrobiło na mnie duże wrażenie, że on tak nigdy na siebie ani nie gra, ani nie mówi. Nie lubi być centrum - wyznała Agnieszka Smoczyńska.

- Ja tam grałem, a Agnieszka jako przyszła adeptka reżyserii, była asystentką. Zauważyłem ją w takim specyficznym miejscu w teatrze, jakim jest bufet. Jadłem zupę i weszła dziewczyna z plecakiem, bardzo skromna, onieśmielona całą sytuacją, bo bufet był pełen aktorów. To, co zwróciło mogą uwagę, to to, że podeszła prawego buta jej odchodziła. Pomyślałem, że to interesująca osoba - dodał Andrzej Konopka

Andrzej Konopka o współpracy z Januszem Gajosem

Konopka na przestrzeni lat grał u boku wielu wielkich aktorów, ale bardzo chciał doświadczyć współpracy z Januszem Gajosem. Wreszcie udało mu się osiągnąć ten cel.

- Krystyna Janda namówiła pana na reżyserię "Ożenku" i dzięki temu Andrzej Konopka mógł się z panem spotkać w pracy, co wiem, że było jego marzeniem. Czy może pan odwzajemnić tę sympatię? - zapytała Janusza Gajosa Kinga Burzyńska.

- Ja już to zrobiłem i to dość dawno. W takim przedsięwzięciu, które się nazywało "Pożar w Burdelu", miał taki stały monolog księdza. Chodziłem, żeby zobaczyć ten kawałek, jak on za księdza występuje. Praca w tym kabarecie była zrobiona tak zawodowo, że pomyślałem sobie, że on może z tego nie wyjść. Okazało, że da się - przyznał Gajos.

O czym jeszcze Andrzej Konopka opowiedział w cyklu Kingi Burzyńskiej "Światła na..."? Zobacz w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Kinga Burzyńska, Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości