Aleksandra Szwed opowiedziała o drugiej ciąży. "Nie byłam pewna, czy dożyję końca"

Aleksandra Szwed
Aleksandra Szwed
Źródło: Dzień Dobry TVN
Aleksandra Szwed w najnowszym wywiadzie poruszyła temat dzieci, czego nie robi zbyt często. Wyznała, jak przebiegała jej druga ciąża. Aktorka nie ukrywała, że był to dla niej wyjątkowo trudny czas. Co się wydarzyło?

Aleksandra Szwed o macierzyństwie

Aleksandra Szwed i jej partner Krzysztof Białkowski są rodzicami ośmioletniego Borysa oraz córki, której imienia nie podali do publicznej wiadomości. Wiadomo, że dziewczynka ma dwa lata. Aktorka bardzo mocno dba o swoją prywatność, zwykle nie wspomina o rodzinie i szczególnie chroni swoje pociechy.

Magdalena Chorzewska o depresji

CHORZEWSKA1
Magdalena Chorzewska o depresji
Magdalena Chorzewska o depresji
Magdalena Chorzewska o samobójstwach
Magdalena Chorzewska o samobójstwach
Magdalena Chorzewska o przepracowaniu dzieciństwa
Magdalena Chorzewska o przepracowaniu dzieciństwa

Gwiazda pojawiła się w podcaście Kamila Balei "Tato, no weź!" dla Radia Złote Przeboje, w którym postanowiła opowiedzieć o przebiegu swoich ciąż. Wyznała, że na każde ze swoich dzieci oczekiwała w zupełnie innych warunkach. Chłopiec urodził się jeszcze w tych "normalnych" czasach, a w trakcie drugiej ciąży wybuchła pandemia, był to też moment zmian legislacyjnych w sprawie prawa do aborcji.

Sytuacja w kraju wpłynęła na samopoczucie w ciąży

Aktorka nie ukrywała w trakcie rozmowy, że pandemia, zmiany w prawie aborcyjnym oraz śmierć Izabeli z Pszczyny miały ogromny wpływ na jej samopoczucie w ciąży. Pojawiły się także problemy zdrowotne.

- Pierwszą ciążę sprzed 8 lat wspominam jako niezwykle fantastyczny okres, najpiękniejsze dziewięć miesięcy w moim życiu. Byłam chodzącym szczęściem. Druga ciąża to był notoryczny stres, notoryczny strach, przerażenie tym, co się dzieje, wzmożone burzą hormonów - powiedziała Szwed.

- Miałam niepokojące wyniki własne, w pewnym momencie nie byłam pewna, czy dożyję końca ciąży. Okazało się, że to lekarz, który analizował moje badania, wypowiedział się w niefortunny sposób. Po konsultacji z innymi lekarzami doszliśmy do wniosku, że powinno się uważać, co się mówi pacjentkom, bo można im zafundować traumę do końca życia - dodała.

Kamil Baleja postanowił też zapytać aktorkę, czy planuje teraz więcej dzieci.

- To nie jest kraj do rodzenia dzieci. Nawet wspominając pierwszą a drugą ciążę, która była w środku pandemii, w trakcie zmian legislacyjnych w naszym kraju i pewnymi przypuszczeniami zdrowotnymi, które były bardzo nieciekawą perspektywą dla kobiety noszącej pod sercem dziecko... Nie chciałabym. W mojej opinii obecne czasy i to, jak ten kraj traktuje kobiety, potencjalne matki, nie zachęca do tego, by rodzić dzieci. 500+ nie jest wystarczającą zachętą dla mnie, żeby powiększać rodzinę - wyznała Aleksandra.

Gwiazda mimo wszystko nie wykluczyła powiększenia rodziny w przyszłości.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło: plotek.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes