Gwiazdy

Poruszający wpis Agnieszki Włodarczyk. "Jezu, co robić, dokąd uciekać?"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska

Medialne doniesienia dotyczące wojny w Ukrainie poruszyły wiele osób. W serwisach społecznościowych nieustannie pojawiają się poruszające posty, będące wyrazem sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji. Gwiazdy także nie pozostają obojętne na wstrząsające relacje zza wschodniej granicy. Agnieszka Włodarczyk opublikowała w sieci rozległy wpis, w którym pochyliła się nad tragedią, jaka dotknęła mieszkańców Ukrainy.

Agnieszka Włodarczyk o rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w czwartek, 24 lutego br. rozpoczęcie "operacji specjalnej w Donbasie", ale rosyjskie siły zaczęły ostrzał ukraińskich miast także z innych kierunków. Medialne doniesienia na temat inwazji zbrojnej wstrząsnęły opinią publiczną. Nie dziwi zatem fakt, że w serwisach społecznościowych pojawiają się posty i relacje, stanowiące otwartą formę sprzeciwu wobec działań rosyjskich wojsk.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Solidarność z Ukrainą z zaangażowaniem pokazują w sieci artyści i osoby związane ze światem kultury. Agnieszka Włodarczyk także postanowiła zabrać głos w tej sprawie.

- Przecież tego dnia każdy miał swoje plany… Niektórzy chcieli iść do pracy, inni planowali wizytę u babci, a jeszcze inni planowali powiększenie rodziny. Plany… a tu nagle pyk, i nic już nie jest ważne oprócz życia i bezpieczeństwa najbliższych. Ciężko mi sobie wyobrazić tę panikę o świcie. Ten popłoch, lament i strach - napisała aktorka na swoim instagramowym profilu.

Zobacz wideo: Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę

Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę
Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę Źródło: Dzień Dobry TVN

Agnieszka Włodarczyk o wojnie w Ukrainie

W poruszającym wpisie Agnieszka Włodarczyk wspomniała też o rodzicach, którzy za wszelką cenę pragną zapewnić bezpieczeństwo swoim pociechom.

- Jezu, co robić, dokąd uciekać, bo przecież uciekać, tak? Do Polski? Niemiec? Czy zostać i szukać gdzieś schronu… Metro? Boże, co robić! To szybkie pakowanie… co jest w tym momencie istotne do zabrania? A jak masz małe dziecko? Mleko, pieluchy, woda, butelki, ciepłe maleńkie ubranka? Do tego jest zimno! Co ze zwierzętami, z domem? Słuchać huk, syreny… A co jak właśnie rodzisz, albo masz małe dziecko w szpitalu? Rozpacz, bezradność, niedowierzanie - czytamy w poście opublikowanym przez aktorkę. - A jednak się stało! Zrobił to! Człowiek bez skrupułów, empatii, o twarzy niewyrażającej emocji, kamiennej, zimnej. Złamał setki żyć, realizując swój chory plan. I tu nie zjeżdża kurtyna, bo jego "sztuka" się jeszcze nie skończyła - podsumowała gwiazda.

Internauci natychmiast zareagowali na poruszający wpis Agnieszki Włodarczyk. Okazało się, że wielu z nich z wielkim przejęciem śledzi medialne doniesienia na temat wojny w Ukrainie.

- "Nie umiem się skupić na niczym dzisiaj… serce pęka z rozpaczy i współczucia dla tych biednych ludzi", "W mojej głowie kłębią się te same myśli, ale wierzę, że są siły, które to zło zatrzymają", "Pięknie napisane. W dzisiejszych czasach takie akty zbrodni nie powinny mieć miejsca", "Bezsilność, bezradność, strach", "Serce mi po prostu pęka, łzy napływają do oczu. Ciężko uwierzyć w to, co się dzieje" - czytamy w komentarzach.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości