Gwiazdy

Adrianna Biedrzyńska miała guza mózgu. "Jestem wdzięczna za kolejną szansę"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Tomasz Urbanek/East News

Adrianna Biedrzyńska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Mało kto wie, że artystka kilka lat temu zmagała się z poważną chorobą. 8 czerwca z okazji Światowego Dnia Guza Mózgu postanowiła opowiedzieć swoją historię.

Adrianna Biedrzyńska o walce z guzem mózgu

U Adrianny Biedrzyńskiej kilka lat temu zdiagnozowano guza mózgu. Artystka w swoim wpisie na Instagramie wyznała, że zachorowała trochę na własne życzenie. - Jestem przykładem osoby, która na własne życzenie, stresem i depresją wygenerowała ten straszny gen - napisała w mediach społecznościowych artystka.

Mimo że lekarze dawali jej maksymalnie trzy miesiące życia, to ich przypuszczenia okazały się nieprawdziwe i aktorka zdołała pokonać chorobę. - Wygrałam dzięki mądrym, cudownym ludziom. We wrześniu minie siedem lat, kiedy to profesor Mirosław Ząbek, wspaniały neurochirurg, usunął tego nieproszonego gościa - napisała.

Aktorka apeluje: "Dbajmy o siebie"

Adrianna Biedrzyńska na własnej skórze przekonała się, jak niebezpieczny może być permanentny stres i depresja. Aktorka w swoim wpisie zaapelowała do swoich fanów (i nie tylko), aby dbali o siebie i nie lekceważyli spadków nastroju, załamań czy kryzysów. - Dbajmy o siebie i bądźmy czujni na innych, tych którzy potrzebują pomocy. Nie lekceważmy wszelkich objawów depresji, załamań, zapaści psychicznych. Wyciągajmy pomocną dłoń do tych, którzy tego potrzebują, wszystko zaczyna się od naszego stanu psychicznego, większość chorób i tragedii z nimi związanych - napisała. Aktorka wyznała, że sama miewa gorsze momenty, kiedy potrzebuje wsparcia "bliskich, silniejszych, mądrzejszych". - Szanuję i jestem wdzięczna za kolejną szansę, ale mam świadomość, że sama często nie dałabym rady - dodała.

W ocenie aktorki powinniśmy w końcu skończyć z wszechobecnym hejtem, agresją czy ocenianiem. - Mamy tylko jedno życie. Pielęgnujmy relacje, przyjaźnie i reagujmy na tych, którzy nagle uciekli gdzieś, zamknęli się w swoim świecie, w swoim samotnym świecie - napisała.

Guz mózgu - jak go rozpoznać?

Guz mózgu to nie tylko nowotwór, ale każda "narośl", która zaburza działanie narządu. Warto dodać, że niezależnie od rodzaju zmiany, dolegliwości są niemal identyczne. Chorzy uskarżają się przede wszystkim na bóle głowy (jest on spowodowany wzrostem ciśnienia śródczaszkowego). Z czasem pacjenci zaczynają mieć problemy z pamięcią, zmienia się też ich zachowanie - stają się apatyczni, wycofani, a niekiedy agresywni i bardzo pobudzeni. U niektórych pacjentów z guzem mózgu obserwuje się napady padaczki oraz utratę przytomności.

Warto pamiętać, że takie sygnały pojawiają się w momencie, gdy choroba jest już zaawansowana. Pierwsze objawy, które może powodować guz rzadko są kojarzone z chorobą neurologiczną. Do wczesnych symptomów należą:

  • nudności;
  • wymioty;
  • senność;
  • zaburzenia oddechu;
  • obniżenie tętna

Zobacz także:

Wiemy, kto poprowadzi pierwszy gejowski program randkowy w Polsce. "Każdy chce kochać i być w związku"

Karol ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" o życiu po programie. Nie zabrakło też wątku potencjalnej partnerki

Johnny Depp kończy 58 lat. Jak zmieniał się mistrz filmowych metamorfoz?

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości