guz mózgu

  Modelce wykonano już tomografię komputerową głowy.

  Katarzyna Piekielna od dwóch lat walczy z nowotworem. W jej mózgu rośnie guz a ciało zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Niestety, życie nie przestaje rzucać 40-latce kłód pod nogi.

  Jerzyk ma zaledwie lata, a już toczy trudną walkę z chorobą nowotworową. U chłopca lekarze stwierdzili dysplazję i padaczkę, a z czasem wykryli glejaka mózgu. Diagnoza niesie za sobą konieczność wykonania kosztownej operacji w niemieckiej klinice. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. Zobacz, jak możesz pomóc.

  Adrianna Biedrzyńska 8 lat temu przeszła operację guza mózgu. Dla aktorki 21 lipca 2014 roku to druga data narodzin.

  Sandra Arkabuz ma 6 lat i od początku tego roku walczy z bardzo agresywną odmianą nowotworu mózgu. Okazało się, że są już przerzuty i potrzebna jest eksperymentalna immunoterapia. Rodzice uruchomili zbiórkę pieniędzy na leczenie w Köln. Proszą o wsparcie, bo na uzbieranie pieniędzy został zaledwie tydzień.

  Zwykły 3-dniowy wirus zamienił się w druzgocącą diagnozę. Rodzicom niespełna rocznej Arianki zostało 15 dni na to, by uratować jej życie. Lekarze wycenili je na 9 milionów złotych. - Doktor mówił, że powinniśmy pogodzić się z tym, iż być może nie będziemy w stanie nic więcej zrobić - powiedziała mama dziewczynki.

  "Boję się, że umrę"

  Adrianna Biedrzyńska miała guza mózgu

  Ula Jurzysta i jej mąż Sebastian są idealnym przykładem na to, że miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu. Gdy była w ciąży dowiedziała się, że ma guza mózgu. Poważna operacja na szczęście się udała. Teraz kobieta powoli wraca do zdrowia, ale potrzebuje finansowego wsparcia, ponieważ miesięczny koszt opieki i rehabilitacji to 20 tysięcy złotych.

  Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski byli jednym z najbardziej zgodnych i trwałych małżeństw w polskim show-biznesie. Ich wspólne życie przerwała jednak choroba i śmierć. Jak teraz wygląda życie aktorki? O tym gwiazda opowiedziała w najnowszym wywiadzie dla dwutygodnika "Viva".

  Adrianna Biedrzyńska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek. Mało kto wie, że artystka kilka lat temu zmagała się z poważną chorobą. 8 czerwca z okazji Światowego Dnia Guza Mózgu postanowiła opowiedzieć swoją historię.

  12-letni Wiktor Lewicki to chłopiec, którego historię poznała cała Polska. Wszystko dzięki Filipowi Chajzerowi, który z charakterystyczną dla siebie determinacją zaangażował się w zbiórkę na leczenie Wiktora w USA. Teraz przekazał kolejne dobre wiadomości.

  Historię 12-letniego Wiktora poznała cała Polska. Chłopiec walczy z guzem mózgu, a jedynym ratunkiem jest eksperymentalna terapia w Stanach Zjednoczonych. Filip Chajzer opowiedział nam o emocjach związanych ze zbiórką, której rezultaty przerosły wszelkie oczekiwania.

  Wiktor ma 12 lat. W listopadzie usłyszał diagnozę: pineoblastoma. To bardzo rzadki, wysoce złośliwy, szybko rosnący i nawracający guz mózgu. Chłopiec jest właśnie przed ostatnią, szóstą i bardzo agresywną chemioterapią. Żeby guz się nie odnowił, konieczne jest jednak leczenie w Stanach Zjednoczonych, które kosztuje aż 9,5 mln zł. Uruchomiona w sieci zbiórka pieniędzy kończy się 17 maja. Zobacz, jak możesz pomóc uratować życie Wiktora.

  Mała Lucie żaliła się na ból zęba. Dziewczynka narzekała też na rozmyte widzenie. Lockdown i odwołane wizyty lekarskie opóźniły straszną diagnozę. Dopiero po roku okazało się, że dziesięciolatka ma wyściółczaka - złośliwego guza mózgu.

  18-letnia Julia Kuczała walczy z bardzo złośliwym guzem mózgu – pineoblastomą. Jedynym ratunkiem dla tej pięknej dziewczyny jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Jedyną opcją, by do niej doszło - nasza i wasza pomoc.

  Wracamy do historii Małgorzaty Kępińskiej, która ciągle odczuwała niepohamowany głód, a wszystko przez operację, którą przeszła, gdy była mała. W czasie operacji wycięcia guza mózgu uszkodzona została część odpowiedzialna za uczucie sytości. Kilka miesięcy temu Małgosia przeszła specjalistyczną operację, która miała jej pomóc w zapanowaniu nad "wilczym głodem". Jak czuje się po operacji? O tym Małgosia i jej rodzice opowiedzieli w programie Dzień Dobry Wakacje.

  Do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu trafiła kobieta chorująca na nowotwór. Niestety stwierdzono u niej nieodwracalne zmiany w mózgu. Pacjentka była w 17 tygodniu ciąży i, aby ocalić życie dziecka, lekarze postanowili podtrzymywać jej funkcje życiowe. Udało się to aż 55 dni. Po upływie tych dni przeprowadzili cesarskie cięcie. Do Wrocławia wysłaliśmy dziennikarza Dzień Dobry TVN Mateusza Hładkiego, aby sprawdził, jak czuje się mały Wojtuś. Jego rozmówcami byli: neonatolog prof. Barbara Królak-Olejnik i anestezjolog prof. Andrzej Kűbler. Lekarze powiedzieli również, jak przebiegała akcja ratująca życie dziecka. Gratulujemy lekarzom, a tacie Wojtusia życzymy wiele szczęścia.

  Glejak wielopostaciowy jest najtrudniejszym do leczenia nowotworem mózgu. Według statystyk, po pierwszej diagnozie ponad 90% pacjentów umiera w ciągu 18 miesięcy. Radioterapia i chemioterapia nie pomagają, a ewentualne usunięcie guza prowadzi do poważnych skutków ubocznych. Zespół doktorantów SGGW wydał wojnę glejakowi. Ich bronią jest grafen. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy biotechnologa dr Martę Grodzik i biologa dr Sławomira Jaworskiego, aby zapytać ich o szczegóły dotyczące badań i perspektywy wprowadzenia tej metody do lecznictwa.

  Paulina Hebel, młoda utalentowana uczestniczka jednego z programu typu talent show poważnie zachorowała. Ma guza mózgu. Przeszła skomplikowaną operację, a dalsze skuteczne leczenie możliwe jest tylko poza granicami kraju. Dlatego znani muzycy zaangażowali się w akcję charytatywną na rzecz Pauliny. Na naszej scenie, z piosenką "Pokonać każdy mur", wystąpił m.in. Mariusz Totoszko.

  Jakiś czas temu Michał Figurski trafił do szpital z powodu pęknięcia krwiaka w mózgu. Jaki jest obecnie stan jego zdrowia? Czy robi postępy w rehabilitacji? Z Odetą Moro rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Leczyła się z powodu kłopotów z okiem. Lekarze leczyli ją kroplami do oczu nie podejrzewając nawet, że w głowie dziewczyny rośnie monstrualny guz. Przez trzy lata nikt nie rozpoznał choroby. Gdyby wcześniej rozpoznano chorobę być może udało by się go zlikwidować. W pomoc Małgorzacie Pasternak, która choruje na raka mózgu, zaangażowała się aktorka Olga Frycz. Jak czuje się teraz? Czy guz nadal rośnie?

  Leoś ma guza mózgu jest już po trzech operacjach. Wymaga stałej i długoterminowej rehabilitacji. Jak zbiegły się drogi aktora Jana Wieczorkowskiego i mamy Leosia? O tym, w Zielonych Drzwiach, Annie Maruszeczko opowiedzieli rodzice chorego chłopca.