Gorące tematy

Stał w lodzie ponad 3 godziny i pobił rekord Guinnessa. "Temperatura mojego ciała wyniosła nawet 33 st. C"

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Marcin Sawicki, Michał Malinowski
Rekord Guinnessa: 3 godziny 1 minuta w lodzie
Dzień Dobry TVNRekord Guinnessa: 3 godziny 1 minuta w lodzie

Valerjan Romanovski nie boi się niskich temperatur. Mężczyzna w sobotę, 23 października, pobił rekord Guinnessa. Zdołał przesiedzieć ponad trzy godziny w skrzyni wypełnionej lodem. Jak się czuje? Czy już planuje nowe wyzwania? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Valerjan Romanovski pobił rekord Guinnessa

Valerjan Romanovski przesiedział 3 godziny i 1 minutę w skrzyni wypełnionej lodem do wysokości jego szyi. Tym samym ustanowił nowy rekord Guinnessa. W rozmowie z naszym reporterem Marcinek Sawickim Valerjan wyznał, że obecnie czuje się bardzo dobrze, a ogrzewanie jego ciała po opuszczeniu skrzyni poszło bardzo szybko. - Byłem bardzo dobrze przygotowany, po godzinie całkowicie odzyskałem sprawność - mówił.

Warto dodać, że w najgorszym momencie temperatura ciała Valerjana spadła do 33 stopni. Mimo że to początkowe stadium hipotermii, to mężczyzna był całkowicie przytomny i świadomy. - Był moment, że się przestraszyłam, ale później Valerjan wziął się do roboty, temperatura skoczyła i wszystko było w porządku - mówiła Agnieszka Szura, współorganizatorka próby bicia rekordu.

Jak wyglądały przygotowania do bicia rekordu Guinnessa?

Valerjan Romanovski wyznał, że nie ma żadnych treningów, które przygotowują do takich wyczynów. - To wszystko są nasze pomysły. Aby bić takie rekordy, trzeba obcować z zimnem. W domu mam zimno, myję się w zimnej wodzie. Trzeba jednak zachować ostrożność. Przetrenowanie przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego - mówił Valerjan.

Podczas rozmowy z Marcinem Sawickim mężczyzna wyznał, że w czasie przygotowań bardzo interesowało go to, jak zachowa się jego ciało. - Mój umysł wiedział, że coś się dzieje. Byłem ciągle głodny i przez ostanie dwa tygodnie nieustannie jadłem. Zapewne zgromadzona przez ten czas tkanka tłuszczowa pomogła mi pobić rekord - mówił. Jakie ma plany na przyszłość? Czy już planuje bicie kolejnego rekordu? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Zobacz wideo: 3h i 1 minuta w wodzie - nowy rekord Guinnessa

3h 1 min w wodzie – nowy rekord Guinnessa
3h 1 min w wodzie – nowy rekord Guinnessa
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Marcin Sawicki, Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości