Gorące tematy

Noc spadających gwiazd i piątek 13-ego - czy mają magiczne znaczenie? Astrolog Merkurja wyjaśnia

Gorące tematy

Aktualizacja:

Latem na niebie możemy podziwiać naprawdę widowiskowe zjawiska. Ci, którzy są przesądni, widząc perseidy, wypowiadają życzenia i mają nadzieję, że się spełnią. Kiedy przypada noc spadających gwiazd i jakie ma znaczenie?

Noc spadających gwiazd 2021

Nocą z 12 na 13 sierpnia (z czwartku na piątek) zaobserwujemy na niebie istne świetlne przedstawienie. Perseidy, bo o nich mowa, to pozostałości komety, które spalając się w ziemskiej atmosferze, dają efekt spadających gwiazd. Skąd się wzięła wiara, że właśnie wtedy spełniają się wypowiadane przez nas marzenia? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym Anna Grzywaczewska-Ciuciura, czyli Astrolog Merkurja.

- Mamy takie wrażenie, że dzieje się coś niesamowitego. Gdy spala się coś na niebie i widzimy przecinającą nieboskłon złotą iskrę, zachwycamy się. To bonus energetyczny, którego możemy wykorzystać do spełnienia naszych celów. Ale jeśli ktoś woli racjonalne tłumaczenie, to zauważmy, że każdy, nawet najmniejszy obiekt, który wpada w atmosferę ziemską, niesie ze sobą ogromną energię kinetyczną. Mały meteoryt ważący 5 kg, który by tutaj spadł, narobiłby ogromnych szkód. Gdy spala się kawałek materii, wytwarza się energia, a my możemy użyć jej, by nasze życzenie zostało wzmocnione - powiedziała astrolog.

Deszcz spadających gwiazd, zdaniem Merkurji, ma szczególną, dobroczynną moc. - Perseidy są owiane dobrą legendą już od czasów starożytnych. Zarówno w kulturze starożytnych Rzymian, Greków, jak i w naszej kulturze chrześcijańskiej, były postrzegane jako coś oczyszczającego, co pomaga pozbyć się grzechów. Nazywamy je łzami świętego Wawrzyńca, który był opiekunem sierot, męczennikiem, zrobił w życiu dużo dobrego - podkreśliła.

Piątek 13-ego. Pechowy czy szczęśliwy?

Triskaidekafobia, czyli paniczny lęk przed pechową trzynastką, nie należy do rzadkości i wciąż trzyma niektórych w kleszczach. Istnieje przesąd, że trzynasty dzień miesiąca, który przypada w piątek, to szczególnie nieszczęśliwa kombinacja. Dlaczego w naszej kulturze wciąż pokutuje takie myślenie?

- Piątek 13-ego to jest wielkie nieporozumienie, ponieważ to jest święto silnych kobiet. Ten, kto się boi, tak naprawdę obawia się mocnych kobiet - stwierdziła Merkurja.

Tego dnia spotykają się dwa symbole, które są obarczone złą konotacją. - Piątek to według przekazów dzień, w którym zmarł Jezus na krzyżu i siły ciemności mają szczególną moc. Co ciekawe, kiedyś piątek był przeznaczony bogini Wenus. Kobiety zbierały się w domu i używały swojej siły, by czarować. Dodatkowo trzynastka jest energią, która wychodzi ponad porządek naszej kultury. U nas tuzin to liczba święta, bo mamy 12 miesięcy, 12 apostołów, 12 potraw wigilijnych, doba ma dwa razy po 12 godzin, było 12 bogów olimpijskich. Dlatego trzynastka kojarzy nam się z czymś, co wprowadza chaos i niepokój - wyjaśniła astrolog.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości