Gorące tematy

Olga Bończyk w akcji #KochamWiemJakRatować. Aktorka wspiera osoby niesłyszące

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Akcja, która nie wyklucza
Akcja, która nie wyklucza Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Marta Ludwiczek postanowiła zadbać o równy dostęp do tworzonych przez siebie treści edukacyjnych dla rodzin. Teraz jej wierszyki uczące bezpiecznych i odpowiedzialnych postaw będą dostępne dla osób głuchych. Udział w akcji #KochamWiemJakRatować bierze również m.in. aktorka Olga Bończyk.

Ruszyła kampania #KochamWiemJakRatować

Nasze dzieci mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie w najmniej spodziewanym momencie. Często tracimy zimną krew i nie wiemy, jak pomóc w kryzysowej sytuacji. Ma to zmienić akcja #KochamWiemJakRatować. Do sieci trafiły już wierszyki czytane przez Olgę Bończyk. Twórczyniom zależało, żeby informacje dotarły także do świata głuchych.

- Wszystko zaczęło się od wypadku w domu mojej córki. Pomyślałam, że musi powstać coś, co sprawi, żebyśmy nauczyli się panować nad emocjami. Coś, co będzie nas przestrzegać przed sytuacjami niebezpiecznymi. Jeśli będziemy z pociechami rozmawiali, tłumaczyli, wyjaśniali, a nie mówili przysłowiowe "nie, bo nie", to naprawdę będziemy mogli spodziewać się ich fantastycznych reakcji - mówiła inicjatorka akcji, Marta Ludwiczek.

- Powstała książka "Jak nie wpaść w tarapaty czyli porady dla dziecka, mamy i taty". I na jej bazie ruszyła właśnie akcja #KochamWiemJakRatować. Chociaż to tylko zaczątek, impuls. Z pomocą przyszła Olga i Kasia Szymura, która jest osobą głuchą. Przetłumaczyła wszystko - podsumowała.

Olga Bończyk wspiera osoby niesłyszące

Olga Bończyk zaangażowała się w akcję Marty Ludwiczek, ponieważ od dziecka jest blisko związana ze środowiskiem osób głuchych. Rodzice aktorki są niesłyszący. Aby móc się z nimi porozumieć, musiała nauczyć się języka migowego, ich postrzegania świata i problemów.

- Znam środowisko osób niesłyszących. Wychowywałam się w świecie, w którym niesłyszący rodzice musieli pokonywać różne kłopoty, żeby uchować nas przed jakimiś nieszczęściami. Wiem, że inni także mogą być w takiej sytuacji - mówiła gwiazda.

 Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości