język migowy

  Marta Ludwiczek postanowiła zadbać o równy dostęp do tworzonych przez siebie treści edukacyjnych dla rodzin. Teraz jej wierszyki uczące bezpiecznych i odpowiedzialnych postaw będą dostępne dla osób głuchych.

  - Uleczył moje psychiczne rany - komentuje Miss Świata Głuchych 2016.

  Projekt odniósł już wiele sukcesów, m.in. zajął pierwsze miejsce w konkursie "Młody Innowator".

  Anna Jarębska jest jedyną w Polsce migającą stylistką. Pomaga niesłyszącym kobietom zmienić styl ubierania. Jej metamorfozy nie polegają jedynie na kupnie nowych ubrań. To kompleksowa praca nad pewnością siebie każdej z klientek.

  Dlaczego warto uczyć się migowego?

  "Nie zgadzamy się na ograniczenia, chcemy być na równi ze słyszącymi"

  Paul Raci, a właściwie Racibożyński, to prawdziwy weteran amerykańskiego filmu i telewizji. Mający polskie korzenie aktor, w wieku 72 lat był nominowany do Oscara za rolę w filmie "Dźwięki metalu". O swoim niesamowitym życiorysie rozmawiał z Marcinem Sawickim.

  W Pierwszym odcinku "Kreatywnej Szkoły" Anna Kalczyńska odwiedziła Szkołę Podstawową w Otrębusach. W jednej z tamtejszych klas dzieci uczą się języka migowego. Po co to robią? Czy nauczyli Anię kilku podstawowych zwrotów? W szkole odbywają się także lekcje z tańca ludowego. Jak duże jest zainteresowanie tanecznymi zajęciami? Czym jeszcze dzieciaki zaskoczyły prowadzącą Dzień Dobry TVN?

  Do Zielonych Drzwi Anna Maruszeczko zaprosiła niezwykle zdolnego, młodego twórcę aplikacji dla hiphopowców Mateusza Macha. Okazało się, że z jego projektu mogą korzystać również osoby głuchonieme. Aplikacja miała swoją premierę w maju 2015 r., już używa jej piętnaście tysięcy osób. Jaki jest przepis na taki sukces? W jakim kierunku aplikacja będzie rozwijana?

  Gośćmi Anny Maruszeczko byli dziś: Olga Bończyk i Rober Jarek, czyli dzieci CODA! Opowiedzieli, jak to jest być słyszącymi dziećmi niesłyszących rodziców! Z kamerą Zielonych Drzwi odwiedziliśmy zaś młodych ludzi, którzy migają rap i mają dla nas przekaz: "Jestem głuchy, ty myślisz, że jestem głupi... Nie odsuwajcie nas na margines, zainteresujcie się nami, byśmy mogli być równi".

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystapił zespół Video z utworem "Dobrze, że jesteś". Singiel ten promuje trzeci album zespołu "Ej!", którego premiera odbędzie się w drugiej połowie 2014 roku. Zapraszamy także do obejrzenia prac nad teledyskiem do utworu "Dobrze, że jesteś", który został w całości zaprezentowany w PJM (polskim języku migowym).