Migająca stylistka pomaga niesłyszącym kobietom. "Już z zasady są wykluczone społecznie"

GORSKA_STYLISTKA_MIGA
Źródło: Dzień Dobry TVN
Migająca stylistka
Migająca stylistka
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Ubierz się jak gwiazda filmowa
Nieoczywiste połączenia barw
Nieoczywiste połączenia barw
Moda inspirowana latami 90.
Moda inspirowana latami 90.
Anna Jarębska jest jedyną w Polsce migającą stylistką. Pomaga niesłyszącym kobietom zmienić styl ubierania. Jej metamorfozy nie polegają jedynie na kupnie nowych ubrań. To kompleksowa praca nad pewnością siebie każdej z klientek.

Migająca stylistka

Anna Jarębska postanowiła nauczyć się języka migowego, by wyjść naprzeciw niesłyszącym kobietom, które chciałyby zmienić swój styl. - To są kobiety już z zasady wykluczone społecznie. Mają bardzo trudny dostęp do informacji. Czują się gorsze, bo nie mogą do mnie zadzwonić, bo podstawowym problemem jest bariera językowa. One nigdy nie nauczą się mojego języka, ale ja mogę nauczyć się ich języka - powiedziała Anna Jarębska.

Ania wciąż doskonali swoje językowe umiejętności. - Mam aplikację, należę do grup niesłyszących, więc cały czas ten język szlifuję, jak każdy inny. Migowy jest językiem obcym i potrzeba czasu, żeby go poznać. Niektórzy migają lewą ręką, niektórzy mają swoje skróty myślowe, więc trzeba włożyć dużo pracy, żeby się go dobrze nauczyć - podkreśliła Ania.

W Polsce dostęp do komunikacji w języku migowym nie jest czymś powszednim. - W szpitalu czy w urzędzie to nie jest jeszcze takim standardem, żeby tę komunikację otrzymać. Często ta grupa jest pomijana - powiedziała Adrianna Brzoska, nauczycielka języka migowego, która szkoliła Annę.

Metamorfoza niesłyszącej Natalii

Natalia Chodak pracuje jako pomoc nauczyciela. Uwielbia podróżować i lubi oglądać filmy. Jest osobą niesłyszącą od urodzenia, tak jak jej rodzice. Marzyła o zmianie wizerunku, więc poprosiła o pomoc migającą stylistkę.

- Czułam, że w ubraniach, które noszę, nie jestem sobą. Potrzebowałam zmiany. Cieszę się, że poznałam Anię - powiedziała Natalia.

Ania Jarębska bardzo zżywa się ze swoimi klientkami. - Emocjonalnie to przeżywam, żyję ich problemami i często to też mi się udziela. Cały czas mam z nimi kontakt i próbuję motywować te kobiety do działania. Kobieta jest piękna, tylko nie każda potrafi to wyeksponować na zewnątrz i czasami to piękno skrywa pod rozwlekłymi t-shirtami. Wystarczy tylko to nieco podrasować i na pewno piękno się wydobędzie - podkreśliła stylistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: N. Górska, K. Abramowicz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości