Marina Smith pożegnała zgromadzonych na jej pogrzebie bliskich w wyjątkowy sposób. Zmarła 87-latka, dzięki firmie syna i zaawansowanym technologiom, rozmawiała z żałobnikami. Jak to możliwe?
Marina Smith i jej wyjątkowe ostatnie pożegnanie
Zmarła była jedną z założycielek Narodowego Centrum Holokaustu w Nottinghamshire. Odeszła 26 czerwca 2022 roku.
Odeszli w 2021
Odeszli w 2021
Syn działaczki nigdy nie krył, jak bardzo dumny jest ze swojej mamy. W rozmowie z BBC zdradził, jak udało mu się uświetnić jej pogrzeb. Mężczyzna korzystając z niezwykłej technologii sprawił, że pożegnanie na długo zapadnie w pamięci żałobników.
Kobieta przemówiła na własnym pogrzebie
Syn Mariny Smith prowadzi firmę StoryFile, dzięki której powstały już m.in. interaktywne hologramy ocalałych dostępne w Narodowym Centrum Holokaustu. Stephen Smith rozszerzając zakres działań swojej marki pokazał, że zaawansowana technologia wideo i sztuczna inteligencja dają nam możliwości, o jakich wcześniej nie słyszeliśmy.
Technika, którą opracowało StoryFile, została wykorzystana na pogrzebie 87-letniej matki założyciela firmy. Żałobnicy mogli posłuchać, jak hologram Mariny odpowiada na pytania bliskich.
Technologia, dzięki której porozmawiamy ze zmarłymi
Stephen Smith wyjaśnił w rozmowie z BBC, że jego mama tuż przed śmiercią nagrała specjalny materiał wideo, na którym odpowiedziała na ponad sto pytań dotyczących swojego życia. Podczas pogrzebu, sztuczna inteligencja dobierała konkrektny jego fragment, który odpowiadał na zadane przez żałobnika pytanie.
Syn zmarłej podkreślił, że technologia nie wymyśla sama odpowiedzi, a dopasowuje te, które najbardziej pasują do poruszanego tematu.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Cezary Pazura ucieka od cukru. "Żyjemy w świecie nawyków" Jennifer Lopez i Ben Affleck wzięli drugi ślub. Zabawę zakłócił incydent. Wezwano karetkę Agent modelek aresztowany za przemoc seksualną. Wpłynęło kilkadziesiąt skarg
Autor: Oskar Netkowski
Źródło zdjęcia głównego: Rafa Jodar/Getty Images