Gorące tematy

Królowa małżonka zmienia brytyjską monarchię. Zrezygnowała z tradycji, którą podtrzymywała Elżbieta II

Gorące tematy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
plotek.pl

W brytyjskiej monarchii zachodzą duże zmiany. Królowa małżonka Camilla postanowiła złamać tradycję dotyczącą towarzystwa dam dworu. Zdecydowała się zrezygnować z tego przywileju, ale mimo to może liczyć na potrzebną pomoc.

Królowa małżonka Camilla zrezygnowała z dam dworu

Po śmierci królowej Elżbiety II w Pałacu Buckingham zachodzi wiele istotnych zmian. Teraz potwierdzono informację, że królowa małżonka Camilla zdecydowała się nie zatrudniać dam dworu. Przypomnijmy, że towarzyszyły one zmarłej monarchini oraz jej siostrze księżniczce Małgorzacie. Zajmowały się codziennymi obowiązkami, a także wspierały je w trakcie zagranicznych podróży.

"Inspirujące kobiety"

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga LegoszDzień Dobry TVN Online
wideo 2/5

Królowa małżonka zdecydowała się być częścią zmian jakie są zapowiadane za panowania Karola III. To, że zdecydowała się nie mieć dam dworu, nie oznacza, oczywiście, że nikt nie będzie jej pomagał. Kobiety, które będą przy niej na co dzień zostaną nazwane "towarzyszkami królowej".

Kim będą "towarzyszki królowej"?

W brytyjskiej prasie padają już pierwsze nazwiska kandydatek na stanowisko "towarzyszki królowej". "Daily Mail" wskazał, że na liście są koleżanki Camilli - Sara Troughton, pierwsza kobieta na stanowisku lorda porucznika Wiltshire od XVI wieku, Jane von Westenholz, której córka przedstawiła księcia Harry'ego jego żonie Meghan Markle, Fiona – markiza Lansdowne trudniąca się projektowaniem wnętrz, Lady Katharine Brooke należąca do dam dworu zmarłej królowej, baronowa Carlyn Chisholm, była pielęgniarka i reprezentantka konserwatystów w Izbie Lordów, a także Lady Sarah Keswick, bliska przyjaciółka Camilli, której mąż, Sir Chips Keswick, był prezesem klubu piłkarskiego Arsenal.

Sposób wynagradzania nie będzie się znacznie różnił od tego, jak wyglądało to w przypadku dam dworu. Towarzyski mają otrzymywać symboliczne kwoty na pokrycie swoich wydatków.

- Królowa małżonka nie chce i nie potrzebuje dam dworu, a towarzyszki królowej będą miały inną rolę. Są tam, aby zapewnić Jej Królewskiej Mości wsparcie i towarzystwo. Pod koniec bardzo pracowitego dnia miło jest mieć obok siebie wieloletniego przyjaciela - mówił w rozmowie z "The Sunday Times" anonimowy informator.

Każda z kobiet, które znalazły się na liście to bliskie i lojalne osoby wobec króla i królowej. To ważne z perspektywy królewskiej pary, która stara się nie dawać powodów do kolejnych skandali.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: plotek.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mark Cuthbert/Getty Images

Pozostałe wiadomości