Gorące tematy

Prezes Twittera oddaje swój majątek na walkę z koronawirusem. Kwota jest ogromna

Gorące tematy

dolar

Pandemia koronawirusa, to również egzamin dobroci. Wiele znanych i majętnych osób przeznacza pieniądze na walkę z COVID-19, a często są to niemałe kwoty. Egzamin zdał również prezes Twittera Jack Dorsey, który na ten cel zdecydował się poświęcić ponad jedną czwartą swojego majątku!

Jack Dorsey przeciwko koronawirusowi

Założyciel i obecnie obejmujący posadę prezesa firmy Square oraz Twittera, jednego z największych portali społecznościowych na świecie zdecydował, że chce mieć również swój wkład w walkę z wirusem, który dotknął cały świat. Ten datek opiewać będzie na ponad miliard dolarów.

Szef Twittera otworzył nowy fundusz, który po opanowaniu pandemii koronawirusa ma finansować edukację i zdrowie oraz promować dochód podstawowy, czyli regularne wypłaty dla obywateli od rządowego funduszu.

Biznes wspiera walkę z koronawirusem

Darowizna Jacka Dorseya, która trafi do funduszu charytatywnego Start Small, spośród wszystkich datków od osobistości biznesu, jest jak do tej pory tą najbardziej hojną. Wcześniej do walki z wirusem włączył się również Jeff Bezos, prezes Amazona przekazując 100 milionów dolarów dla banku żywności Feeding America. W porównaniu do założyciela Twittera, to zaledwie 0,1 procenta majątku Bezosa, który wycenia się na 123 miliardy dolarów. Podobne kwoty dorzucili również właściciel spółki Dell, Michael Dell oraz fundacja Melindy i Billa Gatesów.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości