Idealna dziewczyna wytworem sztucznej inteligencji. Jak wygląda Carla?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Sztuczna inteligencja na co dzień
Sztuczna inteligencja na co dzień
Sztuczna inteligencja ramię w ramię z lekarzami
Sztuczna inteligencja ramię w ramię z lekarzami
Czy za 10 lat będą nas leczyć lekarze czy roboty?
Czy za 10 lat będą nas leczyć lekarze czy roboty?
Sztuczna inteligencja kreuje rzeczywistość
Sztuczna inteligencja kreuje rzeczywistość
Profil pięknej dziewczyny imieniem Carla pojawił się na jednym z portali społecznościowych. Niezwykłej urody młoda kobieta przyciągnęła uwagę wielu użytkowników serwisu. Jeden z nich określił ją nawet jako "idealną". Jakież więc było rozczarowanie, kiedy okazało się, że jest wytworem sztucznej inteligencji.

Idealna dziewczyna według sztucznej inteligencji

Nieśmiało uśmiechnięta brunetka z prostymi, długimi włosami i grzywką oraz dużymi, ciemnymi oczami. Na twarzy delikatny, naturalny, prawie niewidoczny makijaż. Tak prezentowała się na zdjęciu Claudia, której profil widniał na jednym z portali społecznościowych.

Piękna dziewczyna cieszyła się sporym zainteresowaniem i zyskała sporą sympatię internautów, którzy chętnie komentowali jej posty. Zachwycony jej urodą użytkownik serwisu uznał ją wręcz za kobietę idealną. Niestety dziewczyna jego marzeń w rzeczywistości nie istniała.

Sztuczna inteligencja stworzyła profil idealnej dziewczyny

Po jakimś czasie wyszło na jaw, że niezwykłej urody młoda kobieta jest wytworem sztucznej inteligencji. Została wykreowana przez dwóch studentów informatyki, którzy chcieli - jak powiedzieli magazynowi Rolling Stone - "zobaczyć, czy można oszukać ludzi obrazami AI".

Do stworzenia wizerunku użyli programu Stabble Diffusion, który pozwala na wygenerowanie realistycznych fotografii ludzi. Aby wykreować daną postać, wystarczy krótki ciąg słów kluczowych.

Według "New York Post" na fotografiach dziewczyny było kilka zmuszających do zastanowienia niespójności, takich jak podejrzane tła czy znikający pieprzyk.

Jak nie dać się oszukać? Internauci radzą, by zwracać uwagę na to, czy na zdjęciach widać dłonie. Jeśli ich nie ma, może to świadczyć o tym, że są fałszywe.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: i.pl, Rolling Stone

Źródło zdjęcia głównego: Letizia Le Fur/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana