Przydzielony jej harmonogram obowiązków sprawia, że pracuje ponad 10 godzin dziennie i pokonuje pieszo wiele kilometrów. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
18 października przypada Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Najczęstszym i jednocześnie słabo rozpoznanym celem jest wykorzystywanie ludzi w pracy. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Irena Dawid-Olczyk z Fundacji La Strada oraz muzycy: Bartek Caboń i Amadeusz Krebs.
Czym jest gigantomastia? Kto kwalifikuje się do operacji zmniejszenia biustu refundowanej przez NFZ? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z chirurgiem plastycznym Maciejem Mazurkiem.
Podbite oko i kilka ukruszonych zębów. Tak zakończyła się jazda dla prowadzącego taksówkę w Krakowie. Pasażer rzucił się na niego z pięściami. - Padały wyzwiska na tle narodowościowym - wspomina Igor Dubrounik. Wezwani policjanci tylko spisali notatkę i, mimo że od zdarzenia minął miesiąc, nie zatrzymali agresora. Sprawą zainteresowali się reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Księżna Yorku opublikowała zdjęcie z pupilami.
"Wyhodowane w ogrodzie pożywienie jest jak najbardziej na czasie".
Problem braku nauczycieli coraz bardziej daje się we znaki. Na Pomorzu sytuacja zmusiła sześciu dyrektorów szkół publicznych do ułożenia wspólnego planu lekcji. Nauczyciele zatrudnieni są teraz w kilku szkołach jednocześnie.
W londyńskiej Galerii Narodowej doszło do incydentu z udziałem dwóch protestujących aktywistek. Kobiety związane z grupą Just Stop Oil rzuciły zupą pomidorową w jeden z najcenniejszych obrazów Vincenta van Gogha, należący do serii "Słoneczniki". Interweniowała policja.
Prezenty na Dzień Nauczyciela potrafią stawiać obdarowanych w niekomfortowej sytuacji. Kreatywność dzieci nie zna granic, czasami również dobrego smaku. Bywa również, że uczniowie potrafią pięknie zaskoczyć.
Niemal każdy z nas spotkał na swojej drodze wyjątkowego nauczyciela. Kogoś, kto potrafił dostrzec drzemiące w nas możliwości oraz potencjał.
Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawił się post, w którym jedna z influencerek wyznała, że zamierza zjeść muchomora. Przedstawiciele Lasów Państwowych oraz środowisko medyczne przestrzegają przed takimi praktykami. Jak niebezpieczne może być zjedzenie trującego grzyba? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ewą Stawiarską, lekarką.
Mieszkankom Byczyny (województwo opolskie) od kilku miesięcy znikała susząca się na balkonach lub w ogródkach bielizna. Policjanci ustalili, że za kradzieże odpowiada 53-latek. Mężczyzna miał w swoim mieszkaniu ponad 1600 sztuk damskiej konfekcji.
Rozwój technologii z jednej strony czyni użytkowanie samochodu bardziej komfortowym dla właściciela, z drugiej - ułatwia pracę złodziejom. Czym jest "Game Boy"? Tego dowiecie się z materiału Uwagi! TVN.
3-letni chłopiec błąkał się bez butów i w lekkim ubraniu po ruchliwym skrzyżowaniu w Piszu w województwie warmińsko-mazurskim. Maluchem zaopiekowali się przechodnie i kierowcy.
Mieszkańcy Barlinka skarżą się nie tylko na okropny fetor, ale i, najprawdopodobniej związane z nim, problemy zdrowotne. Są tacy, którzy się wyprowadzili. Inni walczą z działaniem właścicieli tamtejszej odlewni żeliwa.
Październik to miesiąc dobroci dla zwierząt, ale fakt ten nie przeszkodził 12-latkowi w znęcaniu się nad bezbronnym pieskiem Guciem. Zwierzę znosiło cierpienie przez półtora miesiąca. Nastolatek miał m.in. wypalić zwierzęciu gałki oczne silnie żrącym środkiem z chemii gospodarczej.
Sylwia Karłowska w tym roku skończy 91 lat. Kobieta od trzech dekad pomaga podopiecznym m.in. z litewskich domów dziecka, a od dwóch prowadzi fundację "Serce Dzieciom". Jak to wszystko się zaczęło?
Lekarka z dziecięcego szpitala w Kijowie straciła życie w trakcie rakietowego ataku Rosjan na ukraińskie miasta. Oksana Leontiewa zginęła po uderzeniu pocisku. Jej samochód doszczętnie spłonął. Wraz z mężem, który zginął pół roku wcześniej, osierocili 5-letniego synka.
Dwie uczennice sąsiadujących szkół średnich w Brzozowie biły się i szarpały bez opamiętania. Jedna z nich użyła w bójce kastetu. Wokół walczących dziewcząt zebrało się kilkaset uczniów z obu szkół. Nagranie z zajścia trafiło do sieci. Dlaczego nikt nie reagował? Reporterzy programu Uwaga! TVN pojechali na miejsce, żeby sprawdzić, jak zakończyła się sprawa.
Biedronki są wszędzie - na ulicach miast, balkonach, parapetach i w naszych mieszkaniach. Śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z październikową plagą tych owadów. Okazuje się, że chodzi biedronkę azjatycką. Skąd się wzięła w Polsce? Czy jest niebezpieczna? Jak odróżnić ją od zwykłej biedronki? W naszym programie wyjaśniała to entomolog Ewa Sady.
10 tysięcy złotych było schowane w portfelu, który na ulicy znalazł 10-letni Paweł Jacek z Goczałkowic-Zdroju. Chłopiec od razu zadzwonił do rodziców i przekazał, że trzeba znaleźć osobę, do której należy zguba.
W rozmowie z Anną Kalczyńską opowiedziała o determinacji, mężu i warunkach panujących w karcerze.
Grzyby są nie tylko smaczne, ale też bardzo zdrowe. Nie wszystkie jednak nadają się do spożycia. Osoby niepotrafiące rozpoznać, który okaz jest jadalny, a który nie, mogą skorzystać z pomocy klasyfikatora grzybów leśnych.
Inflacja zmusiła wiele osób do rozważenia zmiany surowca wykorzystywanego przy ogrzewaniu domów. Coraz częściej Polki i Polacy wybierają drewno. Do łask wracają też opalane drewnem piece kaflowe.
Mogłoby się wydawać, że wybierając się do lasu na grzyby nic nam nie grozi. O tym, że to nie do końca prawda, przekonała się pani Ewa Tylka z Lutowisk.
Mariusz Demianiuk wynajął opiekunkę Iwonę D. dla schorowanego ojca. Kobieta szybko zaczęła nastawiać podopiecznego przeciwko rodzinie. Przejęła jego mieszkanie w centrum Warszawy i kosztowności. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
W Warszawie na bazarku przy ul. Gotarda bar "Do Syta" oferuje głodnym "obiady zawieszone". W praktyce oznacza to, że potrzebujący i ubodzy mogą zjeść ciepły posiłek za darmo. O szlachetnej inicjatywie w rozmowie z Marcinem Sawickim, reporterem Dzień Dobry TVN opowiedział właściciel baru Grzegorz Jędrzejczak.
Urządzenia, które mamy w domach najczęściej zasilane są energią elektryczną. Niestety sytuacja ekonomiczno-gospodarcza i szybujące ceny energii sprawią, że strach o to, że zabraknie nam prądu, staje się bardzo realny. Co robić, kiedy go zabraknie? Jak się przygotować na taką ewentualność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Jakub Wiech, dziennikarz energetyczny.
Pokojowa Nagroda Nobla 2022 została ogłoszona. Nominowanych do niej było ponad 300 kandydatów. To już przedostatnia nagroda przyznana w Tygodniu Noblowskim. Kto otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla?
Od 40 lat nie było tak druzgocącej suszy. Mieszkańcy Somalii, którzy od dawna zmagają się z kryzysem humanitarnym, masowo przemieszczają się teraz po kraju w poszukiwaniu wody, żywności i pomocy dla swoich rodzin. Do końca roku aż 6,7 mln osób będzie cierpieć tam z powodu skrajnego niedożywienia lub głodu. - Podczas gdy oczy świata zwrócone są na Europę, w Afryce Wschodniej sytuacja humanitarna pogarsza się z każdym dniem - ostrzega PAH.